Wynajmij
ogrodzenie
online
uzywane kosze do smieci 400x350 - Czym grozi zły stan techniczny pojemników ?
2019-03-21 Łukasz Kamiński

Wiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku. W tym właśnie okresie świat budzi się do życia, a my mamy nieco więcej siły oraz energii. Miesiące takie jak: marzec, kwiecień, maj oraz czerwiec obfitują najczęściej w remonty oraz inne metamorfozy, które przechodzą nasze domostwa. Jednym z pomysłów na poprawę naszego samopoczucia może być także zakup pojemników na odpady.

Jeśli nasze kubły do śmieci tego wymagają, warto im poświęcić nieco więcej uwagi. Już wkrótce, temperatury na zewnątrz sięgną zenitu, a nasz śmieciowy problem okaże się prawdziwym utrapieniem. Przegląd zbiorników po sezonie zimowym to absolutne „must do it”, rozsądnego gospodarowania odpadami. Do konsekwencji niewywiązania się z tej powinności zaliczyć możemy:

Czym grozi zły stan techniczny pojemników ?

  • Powstawanie odcieków – wiele gospodarstw domowych ogrzewanych jest paliwem stałym. Ze spalania węgla lub drewna powstaje popiół, który może sprawić, że w koszach na śmieci pojawią się dziury. Taki stan rzeczy jest mocno niepożądany w kontekście odpadów powstających w półroczu letnim. Śmieci w tym czasie są nieco odmienne od tych, które znamy z jesieni i zimy. Konsumujemy bowiem nieco więcej produktów świeżych, które są silniej uwodnione. To z nich właśnie powstają odcieki, które wydzielają nieprzyjemną woń. Chcąc nie narażać domowników na smród, warto już teraz pomyśleć o kupnie sprawnych koszy do śmieci. Zły stan techniczny pojemników może zagrozić bezpieczeństwu higienicznemu Państwa nieruchomości. 
  • Zaleganie odpadów – w skrajnych przypadkach zniszczony kosz na śmieci, może spowodować niemożność jego opróżnienia. Dzieje się tak w sytuacji, gdy zniszczeniu uległ jego układ jezdny lub ma powyrywane ranty. Nie ma chyba nic gorszego niż zalegające odpady w przydomowych punktach gromadzenia nieczystości. Mogą one nie tylko zepsuć nam nastrój, ale również narazić naszych najmłodszych na kontakt z bakteriami.
Zły stan techniczny pojemników
Zły stan techniczny pojemników

 

Aktualnie w naszej ofercie posiadamy używane kosze do śmieci o pojemności 240 litrów. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani ich zakupem to prosimy o nawiązanie z nami kontaktu mailowego lub telefonicznego. Pojemniki na odpady z tzw. „drugiej ręki” to doskonała alternatywa dla tych z Państwa, u których mogą pojawić się wyżej opisywane problemy. Ich główną zaletą jest atrakcyjna cena oraz wysoka jakość.