Wynajmij
ogrodzenie
online
dbanie o pojemniki zima 400x350 - Czego nie wrzucać do używanych pojemników na odpady ?
2018-11-20 Łukasz Kamiński

Jesień i zima to bardzo trudne pory roku dla pojemników na odpady. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim rodzaj odpadów, z którymi mamy wówczas do czynienia. Palenie w piecach czy prace porządkowe w ogrodzie to tylko niektóre z czynności, które powodują powstawanie nietypowych nieczystości.

Używane kubły na śmieci są przystosowane do ich zbiórki. Warunek jest jeden trzeba ją w odpowiedni sposób prowadzić. W tym artykule postaramy się przedstawić Państwu „żelazne zasady” dotyczące zbiórki śmieci. Ich przestrzeganie sprawi, że z naszych kubłów będzie można korzystać przez długie lata. Przejdźmy zatem do rzeczy:

Sposoby na przedłużenie żywotności pojemników na odpady

  1. Nigdy nie wrzucaj do pojemników gorącego popiołu – nawet dziecko wie, że coś co jest wykonane z plastiku , choćby nie wiem jak trwałego stopi się pod wpływem gorąca. Niekiedy jednak zapominają o tym dorośli. Popiół, który dopiero co opuścił piec, nie tylko zniszczy Państwa pojemnik, ale również może spowodować pożar. Trzeba więc unikać tego typu sytuacji. Dobrym sposobem wydaje się pozostawienie resztek po procesie spalania w bezpiecznym miejscu do naturalnego wystygnięcia.
  2. Nie zalewaj pojemnika z popiołem wodą – druga dekada listopada 2018 roku przyniosła w naszym kraju spore ochłodzenie. Temperatury spadły poniżej zera stopni i pojawiły się pierwsze opady śniegu. Zalanie kubła, zawierającego popiół wodą spowoduje jej zamarznięcie, a w konsekwencji brak możliwości opróżnienia pojemnika z nieczystościami. Jeśli Państwa brygada wywozowa będzie nadgorliwa to może również uszkodzić Państwa pojemnik. Wielokrotne wytrząsanie kosza na śmieci o grzebień śmieciarki przyczyni się do jego zniszczenia.
  3. Nie wystawiaj kosza z liśćmi i odpadami z ogrodu na mróz – kiedy pracowałem jako dyspozytor w firmie zajmującej się odbiorem śmieci, bardzo często miałem do czynienia z wieloma interwencjami od mieszkańców. Czasami dotyczyły one braku odbioru bio przy temperaturze rzędu – 20 stopni Celsjusza. Na nic zdawały się tłumaczenia, że odpad roślinny jest silnie uwodniony i pod wpływem mrozu owoce jesieni zmieniają się w kostkę lodu. Aby tego uniknąć warto schować kubeł w jakieś ciepłe miejsce, takie jak np. garaż i wystawić bezpośrednio przed przyjazdem śmieciarki.
Zima to trudny okres dla pojemników na odpady
Zima to trudny okres dla pojemników na odpady