Wynajmij
ogrodzenie
online
wywoz odpadow poremontowych 400x350 - Wywóz odpadów poremontowych
2019-01-12 Łukasz Kamiński

Remont to czas, na który wielu z nas czeka z utęsknieniem. Zmiana wizerunku swojego mieszkania czy domu to przecież powody do samej radości. Bywa jednak, że droga do wymarzonego celu jest bardzo wyboista. Mocno mogą ją uprzykrzyć ją odpady, które powstają podczas budowy czy demontażu starych elementów.

Nie należy jednak załamywać rąk, tylko wcześniej zaplanować pozbycie się poszczególnych nieczystości. Oczywiście przydomowe pojemniki na śmieci, będą odpowiednie tylko do niektórych z nich. Większą część będzie trzeba wywieźć samodzielnie lub przy pomocy specjalistycznej firmy komunalnej. Aby zaradzić problemowi trzeba jednak wiedzieć, co może być jego zarzewiem. Wśród odpadów, które dominują w trakcie prac budowlanych do najczęstszych zaliczyć możemy:

Wywóz odpadów poremontowych. Jakie odpady powstają w trakcie remontu ?

  • Gruz – gruz to odpad, który ani nie śmierdzi, ani nie rozwiewa go wiatr. Nie zawsze jednak mamy możliwość, aby odłożyć go „na kupkę” i z jego upłynnieniem poczekać do lepszych czasów. Z gruzem największy problem mają mieszkańcy bloków. Rozbicie ścianki działowej czy wymiana kafelek to tylko niektóry z sytuacji, które wymagają zamówienia kontenera gruzowego lub torby typu big bag. Wąskie pomieszczenia nie będą przecież korespondować w należyty sposób z kawałkami cegieł czy płytek. Chcąc zaoszczędzić na wywozie gruzu warto zorientować się, czy w Państwa miejscowości nie funkcjonuje specjalny punkt, gdzie będzie go można złożyć za darmo. Do tego celu przyda nam się przyczepka z plandeką lub wyposażony w nią sąsiad.
  • Resztki tapet, sedes, kabina prysznicowa, stare linoleum i inne odpady typowe dla remontów – w wielu miastach naszego kraju śmieci poremontowe dzieli się na gruz i pozostałe. Odpady takie jak wymienione na początku niniejszego odnośnika również mogą stanowić nie lada problem. Planując prace remontowe warto wziąć pod uwagę cenę ich utylizacji. Często może ona być na tyle znacząca, że ograniczy Państwa budżet. Koszt zamówienia kontenera o pojemności 7 M3 to często wydatek rzędu niemal 1000 PLN. Alternatywą do wydawania pieniędzy są zbiórki śmieci, które odbywają się pod auspicjami Gmin i Urzędów Miasta.
  • Gabaryty – szafy, stoły, krzesła i garderoby to śmieci, które pojawiają się albo przed samym remontem, albo tuż po jego zakończeniu. Częstsze są niewątpliwie te drugie sytuacje. Wiele Pań domu nie zdzierży widoku starych mebli w otoczeniu nowych wnętrz i szybko popędzi na zakupy. Dobrym sposobem na pozbycie się gabarytów jest przekazanie ich do osób, które mogą wyrazić nimi zainteresowane. Często Państwa stara kanapa przyda się na czyjejś działce lub u młodego małżeństwa, które właśnie się urządza. O zagospodarowanie wyżej wymienionych przedmiotów warto popytać znajomych lub umieścić ogłoszenie w Internecie. Ponowne wykorzystanie danego dobra będzie nie tylko korzystne dla środowiska, ale i dla Państwa portfela.
Wywóz odpadów poremontowych
Wywóz odpadów poremontowych