Wynajmij
ogrodzenie
online
wyposazenie placu budowy 400x350 - Wyposażenie placu budowy
2019-10-31 Łukasz Kamiński

Zanim powstanie jakikolwiek budynek konieczne jest przeprowadzenie wielu prac. Są one związane tak z samą inwestycją jak i przygotowaniem odpowiednich podwalin pod jej przebieg. Droga do wymarzonych „czterech kątów” bywa kręta i nie zawsze jest usłana różami. Najważniejszy jest jednak dobry start. Wyposażenie placu budowy to podstawowy element przyszłego sukcesu.

I choć nie da się zaplanować wszystkiego w taki sposób, aby niczego nie zabrakło to niektóre elementy można bezwzględnie przewidzieć. Kwestie te są podyktowane nie tylko zdrowym rozsądkiem, ale i odpowiednimi przepisami.  Dziś podpowiemy Państwu, co okaże się niezbędne w miejscu posadowienia Państwa przyszłej nieruchomości. Do głównych składników dobrze przygotowanego terenu inwestycji zaliczyć możemy:

Wyposażenie placu budowy – podstawowe elementy

  • Ogrodzenie tymczasoweogrodzenia budowlane mają za zadanie chronić teren budowy przed nieproszonymi gośćmi oraz aktami wandalizmu. Ich zadaniem jest również utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i odseparowanie inwestycji od sąsiednich budynków. Panele ażurowe lub pełne można zakupić lub wynająć. To, które rozwiązanie będzie lepsze zależy w dużej mierze od przewidywanego czasu trwania planowanych prac.
  • Toaleta wyposażenie placu budowy to także przenośna kabina WC. Tego typu urządzenie tworzy tzw. „zaplecze sanitarne”, a obowiązek jego zapewnienia spoczywa na Inwestorze. Toaletę można wydzierżawić u lokalnej firmy komunalnej lub za pośrednictwem Internetu. My polecamy skorzystanie z portalu Smieci.eu, który swoim zasięgiem obejmuje obszar całego kraju.
  • Kontener na odpady budowlane – gruz odpady o kodzie 17 09 04, a czasami styropian i papa to śmieci które są znakiem rozpoznawczym każdej budowy. Przeważnie wywozi się je w specjalnego rodzaju kontenerach lub workach typu big bag. Odbiór nieczystości trzeba w odpowiedni sposób udokumentować. Nie powinniśmy zatem transportować śmieci „na własną rękę”, a przy udziale wyspecjalizowanych firm, które świadczą tego typu usługi.
  • Pojemniki na odpady komunalne – papiery po kanapkach czy butelki po wodzie mineralnej to odpady z grupy „20”. Przy większym froncie robót i licznej ekipie budowlanej warto pomyśleć o zawarciu umowy na ich odbiór. Niekiedy jest do tego konieczne posiadanie własnego śmietnika. Nasza firma posiada w ciągłej sprzedaży używane pojemniki na odpady i zaprasza Państwa do ich zakupu.

 

Wyposażenie placu budowy
Wyposażenie placu budowy

 

Source of the image: https://www.longbeachconcreteservice.com/