Wynajmij
ogrodzenie
online
wyposazenie nieruchomosci w pojemniki na odpady 400x350 - Wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady
2019-10-23 Łukasz Kamiński

Wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady to obowiązek, który ciąży na jej właścicielu. I choć bywa, że jest on przełożony na firmę komunalną to nadal wiele osób musi je nabyć na własną rękę.

Wydaje się, że w dzisiejszych czasach nie powinno to nastręczać problemów. Tymczasem okazuje się, że sytuacja wygląda zgoła inaczej. Aby kupić właściwy kosz na śmieci trzeba posiadać choćby minimum informacji na temat jego przyszłego wykorzystania. Może się bowiem okazać, że kubeł będzie z tych, czy innych względów zupełnie nieprzydatny.

Istnieje wiele metod na pozyskanie własnych śmietników.  Część nabywców decyduje się na rynek pierwotny, a niektórzy preferują używane pojemniki importu. Aby wiedzieć, jaki kosz spełni wymagania firmy wywozowej, powinniśmy upewnić się w takich kwestiach jak:

Prawidłowe wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady

  • Jego kolorystka – rok 2019 przyniósł szereg zmian w gospodarce odpadami. W ślad za ujednoliceniem zasad segregacji wprowadzono również ustawowy wymóg dotyczący kolorystyki pojemników na odpady. Śmieci zmieszane muszą znajdować się w kubłach koloru czarnego lub zielonego, biodegradowalne w brązowych, papier w niebieskich, a tworzywa sztuczne i metale w żółtych. Warto się więc upewnić do czego ma posłużyć nasz nowy zakup. Konsekwencją nie zachowania odpowiednich kolorów może być brak terminowego odbioru nieczystości lub nałożenie sankcji z tytułu niesegregowania śmieci.
  • Zachowanie normy PN:EN 840 – dzisiejszy świat pełen jest rozmaitych obostrzeń. Niektóre z nich dotyczą także pojemników na odpady. Jedną z kluczowych kwestii są tutaj zapisy, które można znaleźć w normie PN:EN 840. Dotyczą one konstrukcji przydomowych kubłów na nieczystości, a w szczególności ich maksymalnego obciążenia i mechanizmów zaczepu. Jak widać nie każdy śmietnik będzie więc przystosowany do opróżniania go w sposób mechaniczny. Czasami wydatek kilku złotych mniej może okazać się więc „strzałem w kolano”.
  • Jakość – osoby z całej Polski pytają nas, o to czemu naszej pojemniki na odpady są stosunkowo drogie. Kiedy słyszymy, że za 20 złotych mniej można mieć „nówkę, sztukę” to musimy jednak wyrazić swoją dezaprobatę. Obecnie produkowane kosze z niższego segmentu zrobione są z regranulatu. Oznacza to, ni mniej, ni więcej że po kilku wysypach będzie można je najprawdopodobniej wyrzucić. Dobry kosz na śmieci musi kosztować nieco więcej. A o tym, że posiadamy takowe sprzedaży, świadczą setki zadowolonych klientów z całego kraju. Wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady warto zacząć od naszego sklepu online.
Wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady
Wyposażenie nieruchomości w pojemniki na odpady