Wynajmij
ogrodzenie
online
wiaty na smieci 400x350 - Wiata na kosze na śmieci
2021-04-26 Łukasz Kamiński

Wiaty na śmieci, a właściwie wiaty do pojemników na odpady to temat, który zainteresuje każdego zarządcę nieruchomości. Nie ma się co dziwić skoro na stałe zagościły się one w naszym krajobrazie.

Wiele bloków, placów przy firmach i innych budynków wielorodzinnych posiada swoje własne wiaty pojemnikowe, a jeszcze inne planują je wybudować. Nie każdy wie jednak, czym kierować się przy określaniu wymagań dla tego typu obiektów. Dziś postaramy się omówić co jest pod tym względem najważniejsze. Dobra wiata śmietnikowa powinna zapewniać przede wszystkim:

Wiaty na śmieci – na co zwrócić uwagę ?

  • Odpowiednią wentylacjęwiaty na śmieci powinny być przede wszystkim przewiewne. I nie chodzi tu jedynie o wrażenia zapachowe, które mogą towarzyszyć ich użytkownikom. Jedną z ważniejszych kwestii jest bowiem bezpieczeństwo i uniknięcie możliwości samozapłonu. Gaz składowiskowy to produkt uboczny dekompozycji materii organicznej. W momencie jego nagromadzenia może on wywołać zagrożenie pożarowe i nastręczyć niepotrzebnych problemów.
  • Właściwą wielkośćwiaty śmietnikowe muszą zostać wybudowane w taki sposób, aby spełniać nie tylko bieżące, ale i przyszłe potrzeby osób, które będą z nich korzystać. Oznacza to, że nie mogą być one postawione „na styk”. Biorąc pod uwagę tendencje z którymi mamy do czynienia i wciąż rosnącą konsumpcję, warto zaprojektować taki obiekt, którego co roku nie trzeba będzie poszerzać. Pomóc w tym może znajomość wymiarów pojemników na śmieci i zdrowy rozsądek. Projektując lub zamawiając wiaty na śmieci trzeba wziąć pod uwagę także możliwość swobodnego manewrowania zbiornikami i szerokość furtki.
  • Estetykę wiaty na śmieci mogą mieć przeróżny wygląd. Nie zawsze będzie on jednak korespondował z danym krajobrazem. Warto więc wziąć to pod uwagę i przemyśleć efekt końcowy. Naszym zdaniem najlepszym kompromisem pomiędzy wartością użytkową, a estetyką jest wybudowanie wiaty wielomateriałowej. Umiejętne połączenie drewna oraz metalu może dać piorunujący efekt, a pomysł ten szczególnie polecamy deweloperom. Tak, czy inaczej wiata śmietnikowa nie może odstraszać swoim wizerunkiem, gdyż pośrednio to od niej zależy czystość w najbliższym sąsiedztwie budynku.

 

Wiaty na śmieci
Projektujemy wiaty na śmieci