Wynajmij
ogrodzenie
online
pozbywamy sie smieci z budowy 400x350 - Sposoby na pozbycie się śmieci z budowy
2019-02-22 Łukasz Kamiński

Budowa lub remont domu czy mieszkania to sytuacje, w których powstają znaczące ilości odpadów. Część z nich można w odpowiedni sposób zagospodarować. Wstępne przesegregowanie nieczystości sprawi, że koszt ich wywozu będzie zdecydowanie niższy. Aby tego dokonać trzeba jednak wiedzieć, z jakiego rodzaju nieczystościami możemy mieć do czynienia. Dobre planowanie to podstawa do optymalizacji kosztów związanych z gospodarką odpadami.

Nie wszystkie śmieci trzeba bowiem upłynniać przy udziale specjalistycznych firm wywozowych. Część nieczystości budowlanych może podlegać pod system zbiórki organizowany przez Gminy. Najpopularniejsze odpady, które zaliczają się do tego grona to:

Sposoby na pozbycie się śmieci z budowy

  • Papier – obecne czasy to niewątpliwie era rozwiniętych procesów logistycznych. Większość towarów przemieszcza się przy udziale wyspecjalizowanych firm kurierskich. Te zaś do uskuteczniania swoich działań wymagają, aby towar zapakowany był w kartony. Różnego rodzaju pudełka, to nic innego jak odpady o kodzie 15 01 01. O ile są one pozbawione znaczących zanieczyszczeń farbą, lakierami czy tynkiem, to można je wyrzucić do niebieskiego pojemnika lub worka z papierem. W takiej sytuacji ekipa wywozowa nie powinna rościć pretensji dotyczących zawartości kosza na śmieci.
  • Folia – folia tak samo jak i papier nadaje się do recyklingu. Odpad ten jest o tyle niewdzięczny, że zajmuje sporą objętość. Zamówienie kontenera z przeznaczeniem na hałdy folii stretch może nie być za bardzo opłacalne. Wrzucenie ich do komory załadowczej sprawi, że na inne odpady nie będzie zbyt wielkiej przestrzeni. W wielu rejonach kraju, plastikowe obwoluty mogą trafić do pojemników lub worków na plastik. W ostateczności ich przeznaczeniem może być również PSZOK.
  • Metale – metal to cenny surowiec, którym zainteresowanie wykazuje wiele firm zajmujących się jego odzyskiem. Poza hutami należą do nich oczywiście skupy złomu. Przed rozpoczęciem budowy można upewnić się, czy tego typu punkt znajduje się w Państwa okolicy. Wiedząc, co będziemy wyrzucać warto zapytać, czy dany przedsiębiorca nie będzie zainteresowany jego nabyciem. Przy sprzyjających okolicznościach, można w ten sposób uzyskać część środków, które z pewnością pochłonie prowadzona inwestycja.
Sposoby na pozbycie się śmieci z budowy
Sposoby na pozbycie się śmieci z budowy

Zobacz również: wywóz gruzu Grudziądz