Wynajmij
ogrodzenie
online
smieci ze sprzatania 400x350 - Śmieci ze sprzątania
2019-12-18 Łukasz Kamiński

Gdy kartki w kalendarzu, który wisi na naszych ścianach wskażą mniej niż 7 dni do świąt Bożego Narodzenia, oznacza to, że czas wziąć się za sprzątanie. Nie ma w tym nic przesadnie naciągniętego, skoro każdy z nas chce do wieczerzy Wigilijnej siąść choćby i we względnym porządku.

Sprzątanie w kontekście nieco większych porządków oznacza dużą ilość śmieci, którą trzeba odpowiednio zagospodarować. Warto zrobić to zgodnie ze sztuką i w trosce o ekologię. Do najbardziej typowych śmieci ze sprzątania zaliczyć możemy:

Śmieci ze sprzątania – typowi przedstawiciele

  • Gabaryty – wersalka lub tapczan służą w wielu domach jako siedzenie dla gości. Boże Narodzenie to jedna z okoliczności, które motywują nas do ich wymiany. Zużyty mebel najlepiej jest odstawić do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów lub wystawić ogłoszenie o zamiarze jego zbycia. Bardzo często możemy w ten sposób wspomóc najbardziej potrzebujących i przy okazji ograniczyć ilość śmieci.
  • Stare ubraniaśmieci ze sprzątania to także ubrania oraz buty. W wielu miastach prowadzi się zbiórkę poprzez możliwość wyrzucenia tego rodzaju śmieci do koszy na odzież i tekstylia. Jeśli jednak tego typu urządzenia nie są u nas popularne to pozostanie nam skorzystanie z lokalnego PSZOK lub kubłów na zmieszane. Nie próbujmy zagospodarować garderoby w pojemnikach do selektywnej zbiórki nieczystości. Zastrzeżenia co do ich zawartości zgłosi z pewnością obsługująca Państwa przedsiębiorca.
  • Elektronikę – tak to już jest, że cały nasz obecny świat składa się z elektroniki. Z dużą częstotliwością używamy takich urządzeń jak tablety, smartfony czy komputery PC. Gdy zastępujemy je nowszymi modelami to ich ilość jest czasami na tyle duża, że zajmuje one nam pokaźną część szaf lub strychu. Śmieci ze sprzątania obejmują więc najnowsze zdobycze cywilizacji. Aby się ich pozbyć trzeba je najpierw odpowiednio uporządkować. To co akurat wymieniamy dobrze jest oddać do sklepu z elektroniką, a pozostałe sprzęty zostawić w PSZOK. Podobnie jak w przypadku gabarytów, dobrym wyjściem z sytuacji jest podzielenie się zalegającą elektroniką z innymi.  

 

Śmieci ze sprzątania
Śmieci ze sprzątania