Wynajmij
ogrodzenie
online
popularne smieci z domu 400x350 - Śmieci z domu
2020-10-14 Łukasz Kamiński

Śmieci z domu to temat, który jest ważny dla każdego z nas. Nie ma w tym nic dziwnego skoro mamy z nimi do czynienia podczas całej naszej egzystencji. Mnogość odpadów sprawia, że poradzenie sobie z nimi może przyprawiać o prawdziwy zawrót głowy.

Tym bardziej, że nieczystości pochodzące z gospodarstw domowych to nie tylko szkło, papier, bio, metale i tworzywa sztuczne, czy zmieszane. Najpopularniejsze z występujących śmieci można śmiało uzupełnić o takie, które choć trafiają się sporadycznie to nadal stanowią dla nas poważny problem. Mowa tutaj przede wszystkim o:

Jakich śmieci z domu nie można wyrzucić do zwykłych pojemników ?

  • Gabarytachśmieci z domu to także takie odpady, które trafiają się podczas wymiany mebli. Stara komoda, meblościanka czy stół mają kod 20 03 07 i nie można ich gromadzić w przydomowych pojemnikach na odpady. Aby pozbyć się ich w sposób skuteczny należy skorzystać z organizowanych przez Gminę wystawek, zawieźć je do PSZOK lub zamówić kontener u wybranej firmy komunalnej. Dobrym pomysłem jest również próba sprzedaży czy odstąpienia zbędnych nam przedmiotów. Przedłużamy w ten sposób ich żywot i minimalizujemy ilość powstających nieczystości.
  • Poremontowych – każdy dorosła osoba staje od czasu do czasu z konieczności przeprowadzenia remontu. Zazwyczaj podczas tego typu prac zrywane zostają tapety, stara boazeria, panele podłogowe i inne elementy, które na stałe przytwierdzone były do podług i ścian. Finalnym przeznaczeniem śmieci z remontu jest PSZOK lub kontener na tego typu nieczystości. Zazwyczaj stosuje się osobne pojemniki na gruz i tzw. „frakcję lekką”. Udając się do miejsca utylizacji warto pamiętać o tym, aby nieczystości były już porozdzielane. Unikniemy w ten sposób konieczności przeprowadzania tej czynności w pośpiechu i niepotrzebnym stresie.
  • Elektro – obecne czasy to wielki triumf nowoczesnych technologii. Można rzec że w trzeciej dekadzie XXI wieku prawie każda rzecz może być sterowana przy użyciu smartfonu i z wykorzystaniem szerokopasmowego Internetu. Konsekwencją postępu jest konieczność wymiany wielu sprzętów na nowe. Przy okazji tej czynności powstaje bardzo dużo odpadów elektro, które muszą być zutylizowane przez profesjonalnych recyklerów. Musimy pamiętać o tym, aby samodzielnie nie ingerować w urządzenia elektryczne, próbując wyciągnąć z nich to co może się jeszcze przydać. Czynność taka podlega nie tylko karze, ale i może być niebezpieczna. Śmieci z domu, które są zasilane prądem można pod pewnymi warunkami oddać do sklepów AGD/RTV lub na PSZOK.

 

Jakich śmieci z domu nie wyrzucać do pojemników na odpady ?
Jakich śmieci z domu nie wyrzucać do pojemników na odpady ?