Wynajmij
ogrodzenie
online
kosze do nieczystosci 240 400x350 - Przeznaczenie czarnych pojemników na odpady
2019-04-17 Łukasz Kamiński

Od niemal 6 lat nasze odpady zbieramy z podziałem na frakcje. Każda z nich ma swój symboliczny wymiar w postaci określonego kolory. W branży komunalnej mamy do czynienia z takimi tonacjami jak: niebieska, brązowa, żółta, zielona i czarna. Dziś chcielibyśmy skupić naszą uwagę na ostatniej z tych barw. Czarne pojemniki na odpady służą do zbiórki śmieci zmieszanych. Warto, aby osoby, które zadeklarowały selektywną zbiórkę nieczystości wiedziały co można w nich gromadzić. Poniżej przedstawimy podstawowe rodzaje odpadów, których przeznaczeniem są kosze w odcieniach szarych i grafitowych:

Czarne pojemniki na odpady – co do nich wrzucamy ?

  • Artykuły higieniczne – zużyte podpaski, wata, tampony czy pieluchy, to śmieci, które powstają w nieomal każdym domu. Po zużyciu Ich przeznaczeniem jest omawiany typ kosza na nieczystości. W żadnym wypadku nie wolno gromadzić tego typu śmieci w innym zbiorniku niż czarny. Najczęstszym błędem jest zakwalifikowanie pieluch do papieru, a waty do tworzywa sztucznego.
  • Mięso i ryby – resztki z obiadów, śniadań oraz kolacji powinny być wyrzucone do pojemników w kolorze czarnym. Wiele osób mylnie zalicza je jednak do BIO. Przypominamy, że do brązowych pojemników na odpady powinny trafić jedynie resztki roślinne takie jak np. obierki po ziemniakach czy liście od kapusty.
  • Popioły z węgla i koksu – również popiół z naszych domowych palenisk należy zagospodarować w czarnych zbiornikach na nieczystości. Podobnie jak w przypadku mięsa i ryb trafia on jednak bardzo często do koszy na śmieci Do tych ostatnich można wkładać jedynie resztki ze spalania drewna kominkowego, które nie zaszkodzą mającemu powstać kompostowi.
  • Odchody zwierząt domowych – śmieci ze sprzątania kuwety, klatki czy akwarium to kolejne z nieczystości, których miejscem docelowym są pojemniki w kolorze czarnym. Zachęcamy do gromadzenia ich w workach do śmieci w celu obniżenia powstających wonności. Odpowiednie zabezpieczenie tego rodzaju nieczystości spowoduje także brak konieczności ciągłego mycia zbiorników.
Czarne pojemniki na odpady
Czarne pojemniki na odpady

Pojemniki w kolorze czarnym to jedne z ważniejszych koszy w przydomowej pergoli śmietnikowej. Każdy z Państwa może je nabyć poprzez naszą platformę sprzedażową.  

Zobacz także: