Wynajmij
ogrodzenie
online
problemy ze smieciami 400x350 - Problemy ze śmieciami mogą dotknąć każdego
2019-11-26 Łukasz Kamiński

Nowy Rok każdy z nas przywita już za trochę ponad miesiąc. Nie mniej już teraz czuć atmosferę Bożego Narodzenia, która szczególnie objawia się podczas codziennych zakupów w hipermarketach.

Black Friday, który przypada na ostatni piątek listopada rozpoczyna na dobre okres przygotowań do świąt. Grudzień jednak nie dla wszystkich zapowiada się sielsko. Oto w wielu miastach i Gminach całego kraju odbywają się przetargi na odbiór odpadów. Dla przedsiębiorstw wywożących śmieci czas ten oznacza zatem nerwówkę. Nam również może się ona udzielić, tyle że nieco później. Nie jest bowiem powiedziane, że od stycznia ta sama firma będzie nam odbierać nieczystości. I choć nie ma w tym nic złego to nie zawsze od startu wszystko może zagrać jak w szwajcarskim zegarku. Problemy ze śmieciami na które należy się przygotować (i oczywiście siłą rzeczy uodpornić) to przede wszystkim:

Problemy ze śmieciami mogą pojawić się już w styczniu

  • Niedostarczenie pojemników lub worków– prawie każda, nawet niewielka gmina w naszym kraju liczy minimum 1000 gospodarstw. W miejscach, gdzie kosze na śmieci muszą zapewnić firmy komunalne dostarczenie pojemników to prawdziwa walka z czasem. Problemy ze śmieciami już w zalążku mogą się więc okazać całkiem poważne. Sytuacja, w której jedna firma zabrała śmietniki, a druga ich nie podstawiła nie należy wcale do rzadkości. Może się więc okazać, że na święta niejeden z nas nie będzie miał gdzie wyrzucić resztek jedzenia, czy papierów po prezentach. W takiej sytuacji nie powinniśmy się zbyt martwić, tylko składować nieczystości w normalnych workach na śmieci. Tym z Państwa, którzy sami muszą postarać się o kosze, polecamy nasz sklep online.
  • Brak dojazduproblemy ze śmieciami dotyczą także posesji, które znajdują się w miejscach trudno dostępnych. Dojazd do nich może być utrudniony lub przy niesprzyjającej pogodzie niemożliwy. Nowa firma, które wywozi śmieci może nie znać wszystkich meandrów danego terenu. Warto więc ją poinformować o problemach, które mieli poprzednicy i wspólnie omówić temat wywozu śmieci. Naszym zdaniem warto to zrobić nie poprzez urząd gminy, ale w osobistej rozmowie telefonicznej.
  • Brak harmonogramu – wielu z nas swoje życie opiera na przyzwyczajeniach. Jeśli od „x” lat odbiór śmieci odbywał się w poniedziałki to ciężko będzie nam „przestawić się” na czwartek. Pomóc może w tym harmonogram. Jeśli nie otrzymaliśmy go w formie papierowej to warto sprawdzić czy nasz Urząd nie korzysta z rozwiązań dla użytkowników smartfonów. Równie pewnym źródłem pozyskania niezbędnej wiedzy na temat wywozu śmieci będzie także strona WWW komórki odpowiedzialnej za organizację systemu zbiórki.

 

Problemy ze śmieciami tworzy chociażby brak odpowiednich worków
Problemy ze śmieciami tworzy chociażby brak odpowiednich worków