Wynajmij
ogrodzenie
online
poznanie zasad segregacji 400x350 - Poznanie zasad segregacji odpadów
2019-10-13 Łukasz Kamiński

Poznanie zasad segregacji odpadów to podstawa współtworzenia nowego systemu ich zbiórki. Bywają z tym jednak nie lada problemy. Poznanie wszystkich wytycznych jest bowiem niezwykle trudne. I choć większość z nas wie bardzo dobrze, co i gdzie wyrzucać to nadal miewamy sporo dylematów.  

Jak mawia stare przysłowie: „diabeł, tkwi w szczegółach”. Te zaś wynikają głównie ze specyfiki danego regionu. Może się bowiem wydarzyć, że dany rodzaj nieczystości w Krakowie powinien trafić do zupełnie innego pojemnika niż w Płocku. Aby się w tym wszystkim odnaleźć warto posiąść niezbędną wiedzę. Tą zaś można odnaleźć w takich źródłach jak:

Poznanie zasad segregacji odpadów nie jest trudne

  • Naklejki na pojemnikach – w większości miast i wsi naszego kraju pojemniki na odpady mają przyklejone specjalne oznaczenia. Jest na nich napisane, co mamy umieszczać w koszach o poszczególnych kolorach. Nie warto więc działać machinalnie i choć raz przeczytać zgromadzone tam informacje. Po takiej lekturze będziemy pewni, czy nasz sposób postępowania jest słuszny. Cały proces nie zajmie nam więcej niż 5 minut, a jego efektem będzie poprawa jakości zgromadzonego surowca.
  • Strony Internetowepoznanie zasad segregacji odpadów jest także możliwe przy pomocy Internetu. Takie witryny Internetowe jak choćby niniejsza, przyczyniają się do szerzenia informacji związanych z gospodarką odpadami. Musimy jednak uważać, by źródła które odwiedzamy korelowały z wytycznymi Państwa urzędów. Jak wspomnieliśmy wcześniej wiele zależy tu od instalacji do których trafiają śmieci. Dobrym przykładem mogą być tutaj skórki po pomarańczach. Jeden zakład akceptuje obecność cytrusów w nieczystościach biodegradowalnych, a dla drugiego będą one zanieczyszczeniem.
  • Aplikacje na telefony komórkowe – nasza firma jest dystrybutorem oprogramowania dla Gmin o nazwie „Moje Odpady”. Wszędzie tam, gdzie działa system, notuje się poprawę jakość zebranych śmieci i osiągnięcie pożądanych poziomów recyklingu. Nasz software pozwala na sprawdzenie, gdzie powinien trafić dany odpady przy użyciu specjalnego słownika. Jeśli więc dobro środowiska jest Państwu nieobce to zachęćcie włodarzy Samorządów do nawiązania z nami kontaktu.
Poznanie zasad segregacji odpadów
Poznanie zasad segregacji odpadów