Wynajmij
ogrodzenie
online
pojemniki do segregacji nieczystosci 400x350 - Pojemniki na śmieci segregowane
2020-12-27 Łukasz Kamiński

Pojemniki na śmieci segregowane to temat, który może być aktualny dla osób, który właśnie zamierzają dokonać ich zakupu. Nie ma się co dziwić, skoro przed nami nowy rok, który dla wielu z Państwa będzie się wiązać z obowiązkiem segregacji.

Wydawałoby się, że temat ten nie należy do najtrudniejszych. W końcu kubły na śmieci to tylko kubły i są z pozoru produktem homogenicznym. Niestety nie ma nic bardziej mylnego. Źle dobrane kosze na śmieci mogą być przyczyną wielu problemów i spowodować konieczność ich ponownego zakupu. W niniejszym artykule postaramy się więc ustrzec Państwa przed pochopnym wydatkowaniem pieniędzy na pojemniki, które do niczego się nie przydadzą. Może się to okazać prawdą jeżeli:

Jaki nie mogą być pojemniki na śmieci segregowane ?

  • Nie będą spełniać normy PN:EN 840 – 1 – w przypadku pojemników na odpady segregowane ważne są normy, które spełnia dany produkt. Najważniejszą z nich jest PN:EN 840-1. Kupując kosze na śmieci, które zostały wyprodukowane z jej standardami mamy pewność, że śmietniki będą pasować do pojazdów komunalnych i da się je bezproblemowo opróżnić. Przestrzegamy więc przed towarami, które można znaleźć choćby na chińskich platformach zakupowych, gdyż mogą one Państwa zawieść.
  • Okażą się zbyt małe – żyjemy w erze nowoczesnych technologii, której widomym znakiem są odpady opakowaniowe. Spotykamy się z nimi w zasadzie na każdym kroku. W różnego rodzaju kartonikach, workach i torebeczkach przechowywane jest nieomal wszystko. Chcąc nabyć pojemniki na śmieci segregowane warto wziąć to pod uwagę i nie kupować zbyt małych koszy na tworzywa, papier czy szkło. Taniej będzie bowiem dla przykładu zainwestować w jeden zbiornik 240 litrowy niż domawiać kolejne o mniejszej objętości.
  • Pękną przy pierwszym opróżnieniupojemniki na śmieci segregowane muszą być odpowiednio trwałe. Przy każdym wywozie są one poddawane wpływom silnych wibracji, które sprawiają że mogą one pęknąć. Niekiedy warto za śmietniki zapłacić więcej by uniknąć niepotrzebnych transakcji w niedalekiej przyszłości. Dobrym sposobem na to by sprawdzić, czy pojemnik jest wytrzymały będą opinie o danym produkcie lub certyfikat jego wytworzenia.

 

Pojemniki na śmieci segregowane
Pojemniki na śmieci segregowane