Wynajmij
ogrodzenie
online
pojemnniki 120 240 400x350 - Pojemniki na odpady segregowane
2021-02-04 Łukasz Kamiński

Pojemniki na odpady segregowane są wykorzystywane do zbiórki 4 podstawowych frakcji nieczystości. Zgodnie z jednolitym systemem segregacji odpadów są to: metale i tworzywa sztuczne, bio, papier oraz szkło.

Chcąc je kupić, warto dowiedzieć się o nich czegoś więcej. Zdobycie potrzebnych informacji uchroni Państwa przed niepotrzebnymi wydatkami. Każdy mieszkaniec naszego kraju produkuje przeciętnie 320 kilogramów nieczystości rocznie. Na wolumen ten składają się surowce wtórne oraz odpady zmieszane. Statystka udowadnia, że mamy co trzymać w pojemnikach, a trend ten ulega systematycznym wzrostom. W miarę poprawy jakości naszego życia, produkujemy coraz więcej śmieci. Jeśli więc musimy kupić zbiorniki to należy sprawdzić przede wszystkim takie kwestie jak:

Jak kupić odpowiednie pojemniki ?

  • Kolorpojemniki na odpady segregowane muszą się od siebie odróżniać. Złym pomysłem jest opatrzenie ich naklejkami i łudzenie się, że ekipa wywozowa odróżni jeden od drugiego. Najlepiej więc, aby każdy ze śmietników miał taki kolor jak wskazują obowiązujące przepisy. Szerzej temat ten omówiliśmy tutaj.
  • Normę PN:EN 840 – 1 – pojemniki na odpady segregowane są produkowane przez różnych producentów i do wielu wykorzystywań. Kupując przydomowy zbiornik na śmieci trzeba sprawdzić, czy jest on wyprodukowany zgodnie ze sztuką komunalną. Nie warto w tym przypadku oszczędzać. Tańsze pojemniki są z reguły wyprodukowane z cieńszego i mniej wytrzymałego plastiku i nie są przystosowane do opróżniania przez śmieciarki.
  • Styl życia – to jak żyjemy w bardzo dużym stopniu wpływa na produkowane przez nas śmieci. Osoby młodsze będą z pewnością wytwarzać więcej papieru i tworzyw sztucznych. Styl życia, który prowadzą jest bowiem nastawiony na kupno żywności składającej się z półproduktów. Te jak wiadomo są najczęściej zapakowane w pudełka z tworzyw sztucznych. W dobie pandemii rośnie również zapotrzebowanie na usługi kurierskie, których nieodzownym elementem są kartonowe pudełka.
  • Zasadność samego zakupu – zgodnie z obowiązującym prawem to właściciel nieruchomości ma obowiązek wyposażenia jej w zbiorniki. Bywa jednak, że ciężar ten przejmują Samorządy, które przerzucają go na przedsiębiorstwa wywozowe. Nie zawsze więc musicie Państwo zakupić pojemniki na odpady segregowane. Aby się o tym przekonać warto sprawdzić jakie zasady panują w Waszej Gminie. Można to zrobić już na etapie składania deklaracji odpadowej.

 

Tak wyglądają pojemniki na odpady segregowane
Tak wyglądają pojemniki na odpady segregowane