Wynajmij
ogrodzenie
online

Ogrodzenia tymczasowe Piekary Śląskie to nasza oferta z zakresu sprzedaży i dzierżawy tego rodzaju elementów. Nasze towary charakteryzują się dużą wartością użytkową. Do kooperacji zapraszamy firmy budowalne oraz agencje rozrywkowe. W naszej ofercie na ogrodzenia tymczasowe znajdziecie Państwo ogrodzenia ażurowe, pełne, z płyt OSB i barierki ochronne. Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez cały tydzień. Na każdą wiadomość odpowiemy przed upływem 1 doby. Nasza gama asortymentowa to głównie:

 

Ogrodzenia budowlane kontakt

Ogrodzenia tymczasowe i budowlane Piekary Śląskie – wartości szczególne

Ogrodzenia tymczasowe Piekary Śląskie
Ogrodzenia tymczasowe Piekary Śląskie

 

Zamów ogrodzenie online
 

Ogrodzenia, płoty i barierki to najnowsza oferta naszego przedsiębiorstwa. Mamy nadzieję, że spotka się ona z Waszym zainteresowaniem. Zapraszamy do składania zapytań drogą elektroniczną i kontaktu telefonicznego. Wypróbuj nas już dziś.

Nasze produkty:

Piekary Śląskie (śl. Pjekary Ślůnske, hist.: Piekary Niemieckie, niem. Deutsch Piekar, 1939–1945 Scharley-Deutsch Piekar) – miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, na Górnym Śląsku, w województwie śląskim, w centrum Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (GOP). Piekary Śląskie wchodzą w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Miasto leży nad rzeką Brynicą, w północnej części Wyżyny Śląskiej.

Pierwsza wzmianka o Piekarach pochodzi z 1253 roku. Pierwsze zapisy nazwy wsi w dokumentach średniowiecznych brzmiały Pecare, a później Peccari theutonicale (1332 rok). W okresie międzywojennym complete 1934 roku obowiązywała nazwa Wielkie Piekary (lub Piekary Wielkie); 1 kwietnia 1934 roku Wielkie Piekary połączono z Szarlejem w gminę Szarlej-Wielkie Piekary, po czym 3 września 1935 roku nazwę zmieniono gminy na Piekary Śląskie. W latach 1939–1945 przywrócono podwójną nazwę gminy w niemieckiej wersji językowej – Scharley-Deutsch Piekar.

Miejscowość posiada ustrój miejski od 1 stycznia 1940 roku, który z powodu okupacji niemieckiej został wprowadzony w życie dopiero dnia 13 lutego 1947 roku z mocą wsteczną od 1 stycznia 1947 roku. Piekary Śląskie są od XVII wieku ośrodkiem pielgrzymkowym oraz jednym z głównych w Polsce ośrodków kultu maryjnego z obrazem Matki Boskiej Piekarskiej. Miasto uznawane jest przez wielu za duchową stolicę Górnego Śląska.

Według danych GUS z 31 grudnia 2019 roku miasto liczyło około 55 tys. mieszkańców, powierzchnia zajmuje 39,98 km²; a gęstość zaludnienia wynosi 1383 osób/km².

Zobacz także: