Wynajmij
ogrodzenie
online
pojemniki na smieci komunalne 400x350 - Pojemniki na odpady komunalne
2020-11-10 Łukasz Kamiński

Osoby, które muszą nabyć pojemniki na odpady komunalne rzadko kiedy biorą pod uwagę ich właściwości. Nie może to budzić specjalnych kontrowersji skoro sprawa wydaje się dość prosta. Im bardziej jednak przyjrzymy się potencjalnie dostępnym śmietnikom, tym więcej będziemy mieć wątpliwości.

Z reguły dobry kosz do śmieci powinien wystarczyć na co najmniej kilka sezonów. Bywa jednak, że zły wybór jest brzemienny w skutkach i kosze zamiast przechowywać śmieci, muszą podzielić ich los. Z szacunku do własnego portfela i środowiska naturalnego warto zastanowić się nad kubłami choć przez chwilę. Aspekty na które trzeba zwrócić uwagę to przede wszystkim:

Jakie muszą być pojemniki na odpady komunalne ?

  • Odpowiednia kolorystykapojemniki na odpady komunalne powinny być w odpowiednim kolorze. Wpływ na taki stan rzeczy mają przede wszystkim przepisy środowiskowe, które obligują właścicieli nieruchomości do właściwej segregacji. Jeśli więc nabędziecie Państwo kosz do metali i tworzyw sztucznych o barwie innej niż żółta to może wystąpić problem z jego późniejszym odbiorem. Tego typu sytuacja może wystąpić nie tylko przez względy formalne, ale i zwykłą pomyłkę ekipy wywozowej.
  • Spełnianie założeń normy PN:EN 840 – aby odpowiedzieć na pytanie jakie muszą być pojemniki na odpady komunalne należy zdać sobie sprawę do czego mają posłużyć. Tym z Państwa, którzy patrzą przede wszystkim na ich wygląd, radzimy względy estetyczne odstawić na boczny tor. Najważniejsza w koszach na śmieci jest przede wszystkim ich funkcjonalność i bezpieczeństwo. Norma PN:EN 840 zwraca uwagę przede wszystkim na takie kwestie jak zastosowanie w ich konstrukcji chwytaków grzebieniowych i kółek do swobodnego przemieszczania.
  • Wytrzymałość i solidnośćpojemniki na odpady komunalne są zazwyczaj opróżnianie w z góry ustalonych cyklach. Proces ten odbywa się mechanicznie, a w jego trakcie na kosz do śmieci oddziałują bardzo duże siły. Wytrząsanie resztek nieczystości szczególnie doskwiera zbiornikom w czasie zimy. Przymarznięty materiał organiczny trzeba bowiem w jakiś sposób usunąć. Jeśli więc nie chcecie Państwo za często inwestować w wymianę kubłów to lepiej od razu kupić je u sprawdzonego dostawcy.

 

Pojemniki na śmieci komunalne
Pojemniki na śmieci komunalne