Wynajmij
ogrodzenie
online
pojemniki na odpady 400x350 - Pojemniki na nieczystości
2019-02-07 Łukasz Kamiński

Wydawałoby się, że o pojemnikach na odpady nie można napisać nic ciekawego. Bo co można powiedzieć o plastikowych pudełkach, w których są przechowywane nasze nieczystości ?  Prostopadłościenny kształt, kolor uzależniony od zbieranej frakcji czy pojemność to problemy tak oczywiste, że nie warto o nich tworzyć elaboratów. Są jednak elementy, cechy czy jak kto woli wyróżniki koszy na śmieci na które mimo wszystko warto zwrócić uwagę. Szczególnie jeśli stoi się przed koniecznością ich zakupu. W obliczu mnogości produktów dostępnych na rynku, wybór tego najwłaściwszego nie jest wcale kwestią przysłowiowych 5 minut. Chcąc nabyć zbiornik na nieczystości warto rozważyć takie kwestie jak:

Pojemniki na nieczystości – kosze na śmieci 

  • Kubatura – pojemniki na odpady dostępne są w wielu różnych rozmiarach. Począwszy od najmniejszych – 60 litrowych, aż po kosze o pojemności 1100 litrów. Wybór odpowiedniego litrażu powinien być podyktowany takimi kwestiami jak nasze potrzeby oraz miejsce, które posiadamy do dyspozycji. Warto zmierzyć plac pod kosze na śmieci, a następnie rozrysować przy porannej kawie, co ma być na nim posadowione. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji powinniśmy się również rozeznać jaki system zbiórki obowiązuje w naszej Gminie. Kupno pojemników na odpady nie ma większego sensu, jeśli śmieci odbierane będą w workach.
  • Producent – dla wielu z nas pojemniki na odpady to towar typowo homogeniczny. 90% społeczeństwa może więc stwierdzić, że „kosz jak kosz”. Niestety, podobnie jak w przypadku innych dóbr i na polu śmietnikowym, widać znaczące różnice w jakości zbiorników do nieczystości. Wcale nie jest również tak, że im młodszy pojemnik tym lepszy. Naszym zdaniem, najtrwalsze kosze do odpadów to te które, zostały wyprodukowane przed rokiem 2013. Wówczas to miała miejsce w naszym kraju tzw. „reforma śmieciowa”. Na rynku wzrósł popyt na śmietniki, co miało przełożenie na końcową jakość produktów.
  • Materiał z którego został wykonany – na rynku dostępne są pojemniki na odpady z plastiku lub z metalu. W jednym z poprzednich postów wykazaliśmy przewagę tych pierwszych nad ich odpowiednikami z minionej epoki. Jeśli jednak koniecznie potrzebny jest nam „kosz z kuźni Hefajstosa” to nabądźmy taki, które jest wyposażony w kółka. Będzie nim można o wiele łatwiej manewrować i przestawić go w razie konieczności.
Pojemniki na odpady
Pojemniki na odpady