Wynajmij
ogrodzenie
online
pojemniki do selekcji 400x350 - Pojemniki do selektów
2020-09-28 Łukasz Kamiński

Na pojemniki do selektów rynek jest dziś wyjątkowo chłonny. Nie ma w tym nic dziwnego skoro konieczność ich posiadania ciąży już nie tylko na osobach prywatnych.

Począwszy od lipca 2020 r. obowiązek segregacji odpadów mają również przedsiębiorcy. Aby jednak wiedzieć w co się zaopatrzyć, warto temat przestudiować nieco dokładniej. Przede wszystkim należy dokładnie rozeznać swoje potrzeby, a dopiero później zestawić je z ofertą sprzedawców koszy na śmieci.  Pomoże Państwu w tym lektura niniejszego artykułu. Pełna selekcja nieczystości obejmuje takie pojemniki jak:

Jak kupić właściwe pojemniki do segregacji odpadów ?

  • Pojemnik do metali i tworzyw sztucznych – pojemniki do segregacji mają swojego króla. Jest nim niewątpliwie zbiornik w kolorze żółtym, który ma służyć zbiórce metali oraz tworzyw. Aby spełnił on swoje zadania, musi być przede wszystkim w odpowiednim rozmiarze. Decydując się na zakup warto wziąć pod uwagę takie kwestie jak ilość osób, które będą z niego korzystać oraz częstotliwość odbioru. Dla 3-4 osobowej rodziny wystarczy kosz o pojemności 240 litrów, pod warunkiem że będzie on wywożony co 2 tygodnie. Przy rzadszej wizycie służb komunalnych zalecamy zakup minimum 2 sztuk.
  • Pojemnik do papieru niebieski pojemnik na selekty świadczy o tym, że do jego wnętrza można wkładać papier i makulaturę. Surowce te wykazują wiele cech wspólnych z metalami i tworzywami sztucznymi, a najważniejsza z nich jest generowana objętość. Kartony i plastiki trudno jest zgnieść, przez co musimy zadbać o to, aby mieć do dyspozycji odpowiednią przestrzeń. Jeśli więc dużo kupujemy online, a prasa nie towarzyszy nam od święta to warto, aby zaopatrzyć się w zbiornik 120 lub 240 litrowy.
  • Pojemnik do szkła – szkło wbrew pozorom nie jest aż takie straszne jak zwykło się o nim mówić. Mając na myśli straszne, oczywiście chodzi o jego zagospodarowanie. Jeśli ktoś nie stroni od piwek i innych napojów to warto aby na szkło przeznaczyć nieco większy kubeł. W przeciwnym wypadku wystarczy pojemnik o pojemności 120 lub nawet 60 litrów. Ważną kwestia przy zakupie zielonego pojemnika na szkło jest jego wytrzymałość. Bywa bowiem, że pojemnik złej jakości nie przetrwa próby czasu i złamie się pod naporem ciężaru zgromadzonych odpadów. Śmietniki do odpadów o kodzie 15 01 07 powinny być w kolorze zielonym.
  • Pojemniki do BIO – obowiązek posiadania kosza do bio ciąży jedynie na tych z Państwa, którzy nie kompostują nieczystości. Jego wielkość powinna być wprost proporcjonalna do wielkości ogrodu lub pasa zieleni, który musicie pielęgnować. Za mały zbiornik na bio będzie rodzić frustracje, a zapachy które będą się z niego wydobywać skutecznie zniechęcą Was do grillowania. Kupując pojemniki do selektów należy pamiętać, aby każdy z nich był wyprodukowane zgodnie z normą PN:EN 840.

 

Pojemniki do segregacji śmieci
Pojemniki do segregacji śmieci