Wynajmij
ogrodzenie
online
plastikowe pojemniki na odpady 400x350 - Plastikowe pojemniki na odpady
2019-02-01 Łukasz Kamiński

Jeszcze kilkanaście lat temu głównych rodzajem pojemników na odpady były kosze typu SM. Były one wykonane  z metalu i w przewadze nie posiadały kółek. Pracownicy obsługi śmieciarek wyposażeni byli w specjalne pasy,  a ciężar który musieli przenosić częstokroć przekraczał kilkadziesiąt kilogramów. Ten stan rzeczy uległ w ostatnich latach sporym przeobrażeniom. Metalowe zbiorniki do nieczystości są wypierane przez pojemniki z tworzywa HDPE. I choć nadal wiele osób korzysta z tzw. „okrąglaków” to warto pomyśleć o ich zastąpieniu koszami spełniającymi normy PN:EN.  Za taką decyzją przemawia przede wszystkim:

Plastikowe pojemniki na odpady

  • Wyposażenie pojemników plastikowych w układ jezdny – plastikowe pojemniki na odpady posiadają tzw. kółka. Ekipa wywozowa, która opróżnia kosze na śmieci nie musi ich zatem donosić do „grzebienia” śmieciarki. Poprawia to komfort pracy ładowaczy i sprawia, że są oni mniej narażeni na kontuzje. Wybierając kosze z HDPE wykazujemy troskę o zdrowie osób, które obsługują naszą posesję.
  • Większa trwałość – wydawałoby się, że plastikowe pojemniki na odpady są zdecydowanie mniej trwałe od ich metalowych odpowiedników. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej. Kosze starego typu bardzo często rdzewieją i wraz z upływem czasu pojawiają się w nich dziury, przez które można zanieczyścić bezpośrednie sąsiedztwo swojego domostwa. Z właściwie utrzymywanych „plastików” można korzystać nawet przez kilkanaście lat. Do osiągnięcia tego efektu wystarczy odrobina zdrowego rozsądku i używanie koszy zgodnie z ich przeznaczeniem.
  • Niższa cena zakupu – zbiorniki SM są nadal w powszechnym obiegu. Wystarczy wpisać w pasek wyszukiwarki powyższą frazę by uzyskać namiary na jednego z ich dostawców. Dobry kosz tego typu kosztuje jednak blisko 150 PLN. W opozycji do używanych pojemników na odpady ich cena jest prawie o 50 % wyższa. Już na samym początku trzeba wiec wydatkować o kilkadziesiąt złotych więcej.
  • Łatwiejsza pielęgnacja – odpady jak powszechnie wiadomo wydzielają specyficzną woń. Powierzchnie z plastiku są o wiele łatwiejsze w pielęgnacji. Wystarczy bowiem nanieść na nie odrobinę płynu dezynfekującego i spłukać je wodą, aby cieszyć się brakiem przykrych zapachów. Kosze z metalu nie spełniają tych wytycznych. Z czasem woda sprawi, że zardzewieją i zaistnieje konieczność poczynienia kolejnych zakupów.
Plastikowe pojemniki na odpady
Plastikowe pojemniki na odpady