Wynajmij
ogrodzenie
online
odpady z grilla 400x350 - Odpady powstające wiosną
2019-04-02 Łukasz Kamiński

Okres pomiędzy końcem marca a czerwcem to czas, a w którym powstają znaczące ilości odpadów. Do życia budzi się wtedy nie tylko przyroda, ale również każdy z nas. Prace porządkowe w ogrodach, majowe grille czy zwyczajne porządki to tylko niektóre z okoliczności, które sprzyjają śmieciowemu szaleństwu. Dla znaczącej liczby osób wiosna to także czas wątpliwości dotyczących sposobów postępowania z nieczystościami. Wiele odpadów, które wtedy powstają nie należy bowiem do standardowych. Poniżej przedstawiamy listę najpopularniejszych z nich:

Odpady powstające wiosną 

  • Obumarłe resztki filcu – gross z nas wiosną rozpoczyna swoje prace w ogrodzie. Trawnik jest jednym z pierwszych obszarów, o które chcemy należycie zadbać. Zabieg wertykulacji sprawia, że powstaje dość sporo odpadów roślinnych, które powinniśmy jakoś zagospodarować. Dobrym pomysłem wydaje się upłynnienie tego rodzaju nieczystości w workach lub pojemnikach do BIO. Nie zawsze jednak Wykonawca odbierający śmieci, zabierze od Państwa od razu wszystko. W kwietniu śmieciarki przewożą znaczące ilości śmieci biodegradowalnych i dlatego warto  większe nagromadzenie nieczystości zgłosić do swojego Urzędu Gminy lub właściwej firmy wywozowej.
  • Gałęzie – w większości regionów kraju gałęzi nie powinno zbierać się wraz z frakcją biodegradowalną. Optymalnym sposobem ich upłynnienia wydaje się albo PSZOK, albo wrzucenie ich do wynajętego przez Państwa kontenera. Aby wiedzieć dokładnie jak podziałać, powinniśmy zgłębić lekturę materiałów dotyczących lokalnych zasad postępowania ze wspomnianymi nieczystościami.
  • Odpady „po grillu” – rodzinne biesiadowanie obfituje w szereg miłych chwil. Bywa jednak, że krajobraz po takim spotkaniu przypomina ten znany z obrazów wielkich mistrzów. O ile z butelkami ze szkła i plastiku nie ma większego problemu, o tyle kłopotliwe bywają jednorazowe tacki oraz sztućce. W takiej sytuacji, warto zapoznać się z informacjami, które umieścili producenci danego towaru na opakowaniu. Trzeba wziąć pod uwagę także ich zatłuszczenie i trudne do przewidzenia zabrudzenia. To czy śmieci te powinny trafić do koszy na plastik czy pojemników na odpady zmieszane wynika tak naprawdę z lokalnych obostrzeń.  
Odpady powstające wiosną
Odpady powstające wiosną