Wynajmij
ogrodzenie
online
odbior smieci zima 400x350 - Odbiór śmieci zimą
2021-01-07 Łukasz Kamiński

Odbiór śmieci zimą to temat, o którym przypominamy sobie z reguły podczas silnych opadów śniegu. To właśnie wtedy najczęściej występują problemy z ich wywozem, za które nie zawsze są odpowiedzialne są firmy komunalne.

Warto ustrzec się przed mogącymi wystąpić niedogodnościami i zawczasu przygotować się na przyjazd śmieciarki. Mogą w tym pomóc praktyki, które warto wdrożyć na zarządzanej przez siebie posesji. Do najbardziej skutecznych zaliczyć możemy:

Odbiór śmieci zimą – podstawowe zasady

  • Odśnieżenie dojazdu do pojemnikówodbiór śmieci zimą będzie odbywał się bez przeszkód, o ile dojazd do pojemników będzie odśnieżony, a nawierzchnia posypana materiałem do zimowego utrzymania dróg. I choć wydawałoby się to oczywiste to wiele osób o tym niestety zapomina. Trzeba jednak zdać sobie sprawę, ze śmieciarka wraz z ładunkiem waży nawet ponad 20 ton. Śliska nawierzchnia na której zalega śnieg może sprawić, że kierowca odstąpi od próby opróżnienia śmietników i pojedzie do kolejnego punktu. Biały puch jest również utrapieniem przy manewrowaniu pojemnikami, gdyż zazwyczaj są one wyposażone w kółka.
  • Unikanie wsypywania do pojemników silnie uwodnionych odpadów – kolejna przeszkodą przy bezkolizyjnej wywózce śmieci są niskie temperatury. Kiedy więc za oknem jest poniżej zera stopni Celsjusza to może się okazać, że Państwa nieczystości zamienią się w bryłę lodu. Pewną receptą na uniknięcie tego typu sytuacji jest wsypanie do pojemników odrobiny soli lub wystawianie ich na zewnątrz tuż przed wywozem. Jeśli jednak na Państwa posesji występuje popiół to warto upowszechnić informacje o zakazie zalewania go wodą.
  • Przygotowanie dodatkowych worków z odpadami – może zdarzyć się tak, że nawet najlepsze starania okażą się niczym w odniesieniu. do sił natury. W takiej sytuacji warto przygotować sobie plan awaryjny i zaopatrzyć mieszkańców w worki do opadów. Przy kolejnej wywózce mogą one być złożone wokół pojemników i stamtąd przewiezione do punktu utylizacji. Dobrym sposobem na utrudnienie dostępu do nich zwierzętom będzie zakup stelaży, których można używać awaryjnie. Zapewnią one większy ład wokół punktów gromadzenia śmieci.

 

Odbiór śmieci zimą warto zaplanować
Odbiór śmieci zimą warto zaplanować