Wynajmij
ogrodzenie
online
niebieskie pojemniki na papier 400x350 - Niebieskie pojemniki na odpady
2019-05-03 Łukasz Kamiński

W dzisiejszych czasach czytamy coraz mniej książek oraz innych materiałów drukowanych. Papier został zastąpiony przez nowoczesne środki przekazu. Większość z nas jest posiadaczami smartfonów oraz tabletów. Z poziomu ekranu tych urządzeń odczytujemy wszystkie potrzebne nam informacje.

Nadal jednak nie pozbyliśmy się problemu zagospodarowania odpadów tego surowca. Bo przecież papier to nie tylko gazety, czasopisma czy pozycje z kanonu literatury. Większość przedmiotów codziennego użytku jest w niego zapakowana, a po wyjęciu ich z pudełka czy kartonu trzeba go wyrzucić. Służą temu niebieskie pojemniki na odpady. Odpad o kodzie 15 01 01 to dość trudna nieczystość. Głównym problemem przy jego zagospodarowaniu jest nie tylko odpowiednia jakość, ale również jego objętość. Warto zwrócić uwagę na fakt, że do koszy na śmieci w kolorze nieba trzeba wrzucać jedynie:

Niebieskie pojemniki na odpady

  • Czyste i nie zaolejone kartony – niebieskie pojemniki na odpady to jedyne śmietniki, które w teorii nie powinny być brudne. Muszą trafić do nich resztki kartonu, który nie jest w żaden sposób zabrudzony. Warto, aby pudełka po butach, telewizorze czy innych dobrach były poskładane, gdyż w ten sposób obniżamy koszty transportu.
  • Gazety codzienne – trudno znaleźć dziś gazetę w wymiarze znanym z lat 90. Jeśli jednak na taką trafimy to powinna ona trafić do niebieskiego pojemnika na papier. Kryterium, które determinuje przydatność gazety do jej powtórnego zagospodarowania jest papier, z którego została wykonana. Większość punktów zagospodarowania makulatury potraktuje polakierowane kartki jako odpad. Do śmietników na makulaturę mogą trafić jedynie pozycje nie posiadające sztywnych i utwardzanych chemikaliami kartek.
  • Wytłaczanki od jajek i kartki papieru – niebieskie pojemniki na odpady to także miejsce przeznaczenia mniej typowych opakowań (wytłaczanki po jajkach) oraz materiałów biurowych (kartki papieru do drukarki). W przypadku tak pierwszych jak i drugich nieczystości można przedłużyć ich żywot. Często kartki A4 można wykorzystać z niezapisanej strony, a opakowania na jajka oddać w lokalnym sklepie spożywczym do ponownego napełnienia.
Niebieskie pojemniki na odpady to miejsce przeznaczenia wytłaczanek
Niebieskie pojemniki na odpady to miejsce przeznaczenia wytłaczanek