Wynajmij
ogrodzenie
online
mycie pojemnikow na odpady 400x350 - Mycie pojemników na odpady
2019-08-31 Łukasz Kamiński

W ostatni dzień wakacji, chcielibyśmy przybliżyć Państwu temat, który jest jak najbardziej aktualny w obecnym czasie. Oto wielkimi krokami zbliża się do nas nowy rok szkolny, czyli czas w którym bynajmniej w teorii panować będą niższe temperatury.

Latem przydomowe kosze na śmieci były mocno narażone nie tyle na słońce co na przeróżne zapachy oraz cały szereg nieczystości o konsystencji zbliżonej do płynnej. Owoce, których nie zjedliśmy, kubeczki po lodach, a wreszcie butelki po napojach to tylko niektóre z nich. Siłą rzeczy powierzchnia kubłów może być silnie zabrudzona. Nawet jeśli zbiornik wydaje się z pozoru czysty to nie powinniśmy bezgranicznie ufać naszemu wzrokowi.  Mycie pojemników na odpady to czynność, którą należy przeprowadzić w trosce o ich estetykę oraz bezpieczeństwo najbliższych. Aby dobrze ją wykonać  należy:

Mycie pojemników na odpady – porady i wskazówki

  • Wybrać termin bezpośrednio następujący po wywozie odpadów – obligatoryjne mycie pojemników na odpady nie jest w Polsce na porządku dziennym. Usługa ta dostępna jest dla mieszkańców tylko w niektórych rejonach kraju. Większość osób z tematem musi radzić sobie sama. Próżno oczekiwać, aby po Gminach w całym kraju jeździły pojazdy, wyposażone w specjalistyczne głowice myjące. Dlatego też najrozsądniejszym rozwiązaniem na wyczyszczenie kosza jest dzień jego opróżniania.
  • Usunąć poprzylepiane do ścianek pojemników odpadykosze na śmieci opróżniane są w sposób mechaniczny, a ładowacze nie mają obowiązku ręcznego wybierania poprzylepianych nieczystości. Przed wykonaniem mycia pojemników na odpady należy przyjrzeć się kubłowi i usunąć najbardziej widoczne nieczystości. W trosce o higienę powinniśmy używać do tego celu odpowiednich rękawiczek o nieprzemakalnej strukturze.
  • Użyć odpowiedniego środka – każdy z nas myje ręce i wie, że najlepsze do tego celu jest mydło oraz letnia woda. Podobnie jest ze śmietnikami. Nie można do utrzymania ich stanu sanitarnego używać byle czego. Jeśli nie mamy dedykowanego środka chemicznego, powinniśmy użyć odtłuszczaczy. Powierzchnię kubła należy spryskać taką substancją, a następnie dokładnie spłukać pod bieżącą wodą. Po myciu kubeł powinno się „odwrócić do góry nogam”i i poczekać, aby wysechł. Dobrze jest go posadowić na studzience ściekowej, oddzielając wysięk od pasów zieleni.
Mycie pojemników na odpady
Mycie pojemników na odpady

 

Mycie pojemników na odpady to bardzo potrzebny zabieg. Co do zasady trzeba je przeprowadzać minimum dwa razy do roku. Wrzesień jest do tego najodpowiedniejszą porą. Nie jest już aż tak gorąco i mamy szansę, aby kubły nie nosiły jeszcze w swoim wnętrzu śladów po popiele. Każdemu kto chce to zrobić profesjonalnie polecamy nasz środek do dezynfekcji pojemników. Można go kupić tutaj.