Wynajmij
ogrodzenie
online
mozliwosci aplikacji moje odpady 400x350 - Możliwości aplikacji "Moje Odpady"
2021-03-05 Łukasz Kamiński

Wiosna to dobry czas, aby przypomnieć możliwości aplikacji „Moje Odpady”. W dobie pandemii tego typu rozwiązania są wprost nieocenione, a korzyści z nich wynikające daleko przekraczają koszty. Kwestie tego, czy należy je wprowadzić na terenie Państwa Gminy nie powinny budzić żadnych wątpliwości.

Jedyną wątpliwością pozostaje wybranie odpowiedniego momentu, choć samo wdrożenie oprogramowania jest w zasadzie bezobsługowe. Dzięki Moim Odpadom można nie tylko przypomnieć mieszkańcom o aktualnym harmonogramie odpadów. Klienci, którzy zdecydują się na dołączenie do programu mogą również zautomatyzować wybrany przez siebie proces. Wśród pomysłów na które warto zwrócić uwagę dominują:

Możliwości wykorzystania aplikacji „Moje Odpady”

  • Cyfrowy paszport mieszkańcawersja dedykowana aplikacji „Moje Odpady” może być wykorzystana jako cyfrowy paszport mieszkańca. Aby zrealizować tego typu wdrożenie wystarczy wprowadzić obowiązek rejestracji mieszkańca w Urzędzie Gminy i nadania mu odpowiedniego wyróżnika, który następnie będzie widoczny w aplikacji. W ten sposób można np. zautomatyzować weryfikację osób, które mogą przywieść odpady do PSZOK.
  • Zamawianie kontenerów na odpadymożliwości aplikacji „Moje Odpady” przydadzą się również firmom komunalnym. Przy jej zastosowaniu możecie Państwo uzyskać przewagę na rynku wywozu gruzu i odpadów budowlanych. Przedsiębiorstwo, które obsługuje daną Gminę może do software’u włączyć funkcjonalności związane z zamawianiem kontenerów lub innych usług komunalnych. Tego typu posunięcie pozwoli zwiększyć uzyskiwane przychody i podniesie wizerunek danego podmiotu.
  • “Moje Odpady” jako aplikacja miejska – produkty oparte na silniku „Moich Odpadów” mogą także przybrać postać aplikacji miejskich. Jeśli więc Państwa Samorząd myśli o zakupie licencji na taką solucje to warto zadać nam zapytanie ofertowe. Oprócz gospodarki komunalnej może ona zawierać wybrane przez Państwa zagadnienia. Mówiąc kolokwialnie, można więc „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”.
  • Zautomatyzowanie opłat za śmieci – ostatnia z omawianych dziś możliwości aplikacji „Moje Odpady” to prawdziwa przyszłość. Mamy jednak nadzieję, że już niebawem stanie się ona standardem. Wykorzystanie płatności elektronicznych w oprogramowaniu mobilnym może bowiem podnieść płynność finansową całego przedsięwzięcia i poprawić wydajność systemu. Póki co ze względów formalnych jest to jednak solucja, która czeka na swojego odkrywcę.

 

Możliwości aplikacji "Moje Odpady"
Możliwości aplikacji “Moje Odpady”