Wynajmij
ogrodzenie
online

Kwestie odpadowe zimą – śmieciowe “tips and tricks”

kwestie odpadowe zimą 400x350 - Kwestie odpadowe zimą – śmieciowe "tips and tricks"
2019-10-27 Łukasz Kamiński

Miesiące takie jak listopad, grudzień, styczeń i luty to zupełnie inna rzeczywistość przy wywozie odpadów. Z reguły sprawiają one sporo utrapienia. Za taki stan rzeczy odpowiada szereg czynników.

Niższe temperatury i powstawanie nieczystości charakterystycznych dla tego okresu to główne przyczyny śmieciowego szaleństwa. Kluczem do przetrwania zimy jest nie tylko wyrozumiałość dla brygad odwiedzających naszą posesję, ale również pewna dawka zdrowego rozsądku. Dziś w kolejnym cyklu śmieciowych „tips and tricks” udzielimy Państwu wskazówek i odpowiedzi związanych z tą właśnie tematyką. Jak się okazuje kwestie odpadowe są skorelowane z niskimi temperaturami, a powiązań tych można się upatrywać w takich obszarach jak:

Kwestie odpadowe są zależne od temperatury

  • Zamarzanie odpadów biodegradowalnych – gdy za oknem jest – 5 stopni Celsjusza, a nasza pojemniki stoją na zewnątrz to istnieją marne szanse na ich skuteczne opróżnienie. Odpady biodegradowalne są silnie uwodnione i przy takich temperaturach zamieniają się w bryłę lodu. Na nic zda się tutaj szarpanie koszem na śmieci, czy też próba wydłubania tego co zostało przytwierdzone do jego ścianek. Aby sobie z tym poradzić warto udostępnić zbiornik tuż przed wywozem. Co bardziej przezorniejsi z nas trzymają wtedy śmietniki w garażach lub w budynkach gospodarczych sąsiadujących z ich domostwem. Powinniśmy brać z nich przykład, jeśli chcemy uniknąć przykrych niespodzianek i konieczności zakupu nowego kosza na nieczystości.
  • Brak odbioru popiołu – wiele osób wykorzystuje brązowe śmietniki do bio jako miejsce do składowania popiołu bo przecież zimą stoją one w zasadzie bezużytecznie. I w sumie nie ma w tym nic złego o ile popiół pochodzi z naszego kominka, który był zasilany drewnem drzew owocowych. Resztki ze spalania węgla nie są jednak biodegradowalne, a zbieranie ich w koszach do bio skutkować będzie brakiem odbioru nieczystości. Jeśli już wsypaliśmy popiół do kosza na odpady o kodzie 20 02 01 i 20 01 08 to powinniśmy uprzedzić o tym nasz Urząd Gminy. Lista tych jednostek znajduje się tutaj. Przy odrobienie dobrej woli powiadomi on o powyższym fakcie firmę wywozową, a my unikniemy nieprzyjemności.
  • Brak dojazdu do posesji – wiele słyszy się anegdot o tym jak to zima zaskoczyła drogowców. Nie jest to do końca prawdą. Służby miejskie bardzo starają się sprostać powziętym zobowiązaniom, lecz czasem napada tyle śniegu , ze jest to niemożliwe. W konsekwencji powyższego niektóre miejscowości są zwyczajnie odcięte od świata. Śmieci zaś zalegają w koszach i choć nie śmierdzą to i tak są utrapieniem. Warto wtedy być wyrozumiałym i składować je obok śmietników. Kiedy pogoda się poprawi to na pewno ekipa zabierze je z nawiązką. Na okoliczność niesprzyjającej aury warto nabyć u nas dodatkowy pojemnik na nieczystości i mieć go w tzw. „rezerwie”.
Kwestie odpadowe zimą
Kwestie odpadowe zimą