Wynajmij
ogrodzenie
online
porzadek przy pojemnikach 400x350 - Kto odpowiada za porządek przy pojemnikach ?
2020-12-10 Łukasz Kamiński

W okresie świąt duża część z nas zastanawia się kto odpowiada za porządek przy pojemnikach. Fakt ten nie może dziwić skoro piętrzące się góry odpadów mogą dość skutecznie odrzeć nas ze świątecznego nastroju. A końcówka grudnia jest pod tym względem dość okrutna. Problem przepełnionych koszy na śmieci dotyczy w zasadzie każdej frakcji.

W przeważającej części punktów gromadzenia odpadów w wigilijne popołudnie jest na tyle mało miejsca, że trudno z nich skorzystać. Brzemię odpowiedzialności za zaistniały stan dźwiga na barkach bardzo wiele osób łącznie z nami samymi. Nasze przyzwyczajenia konsumenckie są bowiem takie, że na święta nie powinno niczego zabraknąć. Siłą rzeczy powstają więc nadplanowe nieczystości, które ciężko gdziekolwiek upchnąć. Nad porządkiem przy pojemnikach można jednak w jakiś sposób zapanować. Do skutecznych metod zaliczyć tutaj możemy:

Porządek przy pojemnikach – garść porad

  • Dokładną analizę harmonogramuporządek przy pojemnikach jest w dużym stopniu zależny od tego w jakim dniu śmieciarka odwiedzi daną nieruchomość. Z uwagi na fakt, że tydzień w którym przypadają święta jest krótszy, może to nastąpić w innym terminie niż zwykle. Warto to przeanalizować, a w razie potrzeby dostosować się do terminarza i przygotować odpady na dzień wywozu. Umożliwienie dostępu do pojemników jest jedną z kluczowych kwestii do utrzymania ładu przy danej nieruchomości.
  • Zwiększenie częstotliwości wywozu – jeśli standardowy wywóz odpadów nie jest wystarczający to można spróbować domówić nadprogramowy przyjazd pojazdu komunalnego. Nie wszędzie będzie to jednak możliwe. Do 2013 roku kwestie te regulowała chęć i gotowość danego administratora do poniesienia dodatkowych kosztów. W chwili obecnej to Gminy przejęły władztwo nad organizacją systemu wywozu. Najlepszą metodą sprawdzenia czy będzie możliwość domówienia wywozu jest kontakt z danym organem i skierowanie oficjalnej prośby o taką usługę.
  • Dokupienie pojemników na odpady – święta to także doskonały moment, aby uregulować kwestie związane z pojemnikami na odpady. Z początkiem grudnia warto pomyśleć o ich zakupie i doposażeniu swojej posesji w kolejne kosze do śmieci. O tym co może się Państwu przydać dowiecie się z naszego bloga i narzędzia w postaci kalkulatora. Duży wybór tego rodzaju towarów można znaleźć w naszym sklepie online.

 

Porządek przy pojemnikach
Porządek przy pojemnikach