Wynajmij
ogrodzenie
online
kosze na segregacje smieci 400x350 - Kosze na segregację śmieci
2021-08-26 Łukasz Kamiński

Kosze na segregację śmieci są potrzebne w każdym gospodarstwie domowym. Wynika to z obowiązku prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów, który został wprowadzony 01.07.2020 r..

W ślad za zmianami legislacyjnymi pojawiła się konieczność ich zakupu. Wszędzie tam, gdzie to właściciel nieruchomości musi nabyć zbiorniki, pojawiają się wątpliwości co do tego jakie kosze wybrać. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro jeszcze do niedawna odpady mogły być zbierane bez podziału na odpowiednie frakcje. Kwestię zakupu odpowiednich koszy na segregację śmieci powinny wziąć pod rozwagę zwłaszcza osoby, które dotąd nie zbierały odpadów oddzielnie. W zależności od rodzaju surowca powinny one wziąć pod uwagę:

Pojemniki i kosze do segregacji odpadów – śmietniki do segregacji

  • Tworzywa sztuczne i metalekosz na segregację śmieci plastikowych jest w kolorze żółtym. Jedną z właściwości tego typu śmieci jest ich znacząca objętość. Jeśli więc przewidujecie Państwo, że tego typu odpadów będzie u Państwa dużo to warto rozważyć zakup największego pojemnika. Wybierając objętość warto wziąć pod uwagę częstotliwość odbioru nieczystości. Jeśli są one wywożone raz w miesiącu lub rzadziej, 1 śmietnik może okazać się niewystarczający.
  • BIO kosze na segregację śmieci BIO nie są obligatoryjne w zakupie, o ile posiadacie Państwo kompostownik. Nie mniej jednak, ten ostatni bywa coraz rzadziej widywany w poszczególnych gospodarstwach domowych. O tym jaki pojemnik do BIO będzie dla Was najlepszy, powinna zdecydować wielkość ogrodu. W momencie gdy macie Państwo do utrzymania znaczące połacie zieleni, warto kupić jak największy zbiornik na trawę, resztki roślin i drobne krzaki.
  • Papier zbiornik na papier wykorzystywany był kiedyś głównie na gazety. Dziś jednak trend ten uległ zmianie, a wszystko to za sprawą sprzedaż wysyłkowej. Przeróżne dobra, które nabywamy w sieci, opakowane są w kartonowe pudełka i papierowe obwoluty. Duży pojemnik na papier przyda się przede wszystkim tym z Państwa, którzy dużo kupują online i nie mają co zrobić z pustymi opakowaniami.
  • Szkło – szkło w kontekście problemu koszy na segregację śmieci jest nie mniej istotne od pozostałych frakcji odpadów. Wynika to przede wszystkim z tego, że coraz więcej ludzi dostrzega problem zmian klimatycznych i zamiast opakowań z tworzywa sztucznego, wybiera szklane. To jaki pojemnik na szkło będzie najlepszy, zależy więc w dużej mierze od przyzwyczajeń konsumenckich. Temat doboru śmietnika warto więc poprzedzić analizą produktów, które Państwo kupujecie.

 

Kosze na segregację śmieci
Kosze na segregację śmieci