Wynajmij
ogrodzenie
online
kosze do segregowania smieci 400x350 - Kosze do segregowania śmieci
2021-05-19 Łukasz Kamiński

Kosze do segregowania śmieci są zakupową koniecznością tak firm jak i osób prywatnych. Nie ma w tym nic dziwnego skoro obowiązek prowadzenia selektywnej zbiórki nieczystości wynika wprost z ustawy.

W realiach  naszego kraju poza odpadami zmieszanymi zbiera się także: szkło, papier, metale i tworzywa sztuczne, a także bio. Ostatnia z wyżej wymienionych frakcji jest opcjonalna. Z konieczności zbierania śmieci ulegających biodegradacji zwolnione są osoby mające własny kompostownik. Minimalna ilość śmietników, które należą nabyć wynosi zatem 4. Aspekty, na które należy zwrócić uwagę kupując pojemniki to przede wszystkim:

Kosze do segregowania śmieci

  • Barwa kosze do segregowania śmieci mają swoje kolory. Za każdą frakcję odpowiada określona barwa i ważne jest, aby od razu nabyć odpowiednie śmietniki. Szerzej temat kolorów pojemników na odpady poruszyliśmy w tym miejscu. Nieprawidłowe wybarwienie koszy do śmieci będzie utrudniać ich wywóz, gdyż sprawi, że mogą one zostać ominięte przez ekipę wywozową.
  • Sprawne kółkakosze do segregowania śmieci powinny być wyposażone w układ jezdny. Ułatwi on manewrowanie pojemnikami nie tylko Państwu, ale i osobom, które przyjadą je opróżnić. Śmietniki posiadające kółka są szczególnie istotne wszędzie tam, gdzie występuje znacząca odległość od drogi dojazdowej. Pozwalają one na dociągniecie kubłów do zasypu śmieciarki .
  • Uniwersalne ranty zaczepowe – kupując kosze do segregowania śmieci nie koniecznie trzeba kierować się jedynie ceną. Tańsze śmietniki nie zawsze będą bowiem w stanie sprostać wymogom normy PN:EN 840 – 1. Jeśli tak się nie stanie to nie tylko wyrzucimy pieniądze w błoto, ale i będziemy musieli rozejrzeć się za nowymi koszami. Oznaczać to będzie podwójny wydatek.
  • Litraż – przed kupnem pojemników na odpady warto rozważyć ich litraż. Za małe śmietniki spowodują konieczność dokupienia kolejnych. Wcale nie musi to być dla Państwa komfortowe, gdyż 2 kubły po 120 litrów zajmą więcej miejsca niż 1 kubeł o pojemności 240 litrów. Dokonując wyboru pojemników na śmieci trzeba przewidzieć jakich odpadów będziecie Państwo produkować najwięcej.

 

Kosze do segregowania śmieci
Kosze do selektów – śmietniki do segregacji