Wynajmij
ogrodzenie
online
jak uzyskac dobra cene za zlom srebra 400x350 - Jak uzyskać dobrą cenę za złom srebra ?
2021-07-12 Łukasz Kamiński

Srebro ma doskonałą przewodność cieplną i elektryczną oraz jest odporne na korozję. Niestety, zasoby naturalne tego surowca zmniejszają się. Dlatego coraz ważniejszy staje się recykling materiałów z rynku wtórnego. Co można zrobić, aby zrobić dobry interes na sprzedaży złomu srebra ?

Do czego służy srebro ?

Srebro jest wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu i z roku na rok coraz więcej firm poszukuje możliwości zakupu złomu srebra i innych metali szlachetnych w dużych ilościach. Srebro charakteryzuje się doskonałą przewodnością elektryczną. Z tego powodu jest on używany do produkcji płytek, przewodników i styków w telefonach komórkowych, telewizorach i innych urządzeniach. Jest on również wykorzystywany do produkcji ogniw do akumulatorów samochodowych, lusterek i ogniw słonecznych. Ponadto srebro jest stosowane do pokrywania wierzchniej warstwy narzędzi chirurgicznych ze względu na jego właściwości antybakteryjne i antykorozyjne.

Skup srebra – co wpływa na jego cenę ?

Ceny, jakie można uzyskać na złomowiskach, zależą od wielu czynników. Najważniejszym z nich jest obecna sytuacja na rynkach światowych. Ważną rolę odgrywa również wartość surowca na giełdzie. Ważną rolę odgrywa również sam skup srebra, ponieważ to właśnie tutaj sporządzany jest ostateczny kosztorys. Kwoty te są ustalane według:

  • próby surowca (najbardziej pożądane to 925 lub 999),
  • ilości oraz składu dostarczonych towarów,
  • narzuconej marży.

Sprzedajesz złom? Współpracuj tylko z firmami, które już udowodniły swoją wartość.

Aby uzyskać dobrą ofertę, warto poprosić o wycenę na kilku stronach. Najlepiej jest wybierać firmy, które istnieją na rynku od wielu lat, takie jak weglik.eu. Ci kupcy zazwyczaj gwarantują najwyższe ceny i płacą gotówką za zebrane towary. Dysponują również własnymi środkami transportu i mogą odebrać złom z dowolnego miejsca. Jedną z ich zalet jest szybkość przetwarzania. Firmy korzystają z gotowych wzorów umów i wyceniają towary za pomocą spektrometrów.

Postaw na recykling materiałów z rynku wtórnego !

Sprzedaż odpadów przemysłowych to dobry sposób na zarobienie pieniędzy. Ponieważ zasoby naturalne stają się coraz bardziej ograniczone, recykling staje się ważną częścią globalnej gospodarki. Recykling ma wiele zalet, ale upewnij się, że pracujesz tylko z renomowanymi sprzedawcami złomu.

 

Jak uzyskać dobrą cenę za złom srebra?
Jak uzyskać dobrą cenę za złom srebra?

Zobacz także: