Wynajmij
ogrodzenie
online
gdzie wyrzucac stare meble 400x350 - Gdzie wyrzucić stare meble ?
2019-09-18 Łukasz Kamiński

Każdy z nas raz na jakiś czas wyrzuca meble. Stara szefa, kanapy czy krzesła lub taborety to odpady, które mogą stanowić nie lada problem. Aby się ich pozbyć nie wystarczą zwykłe pojemniki na odpady. Odpowiedź na pytanie, gdzie wyrzucić stare meble bardzo często zależy od kontekstu, w którym zostało zadane.

W zależności od miasta lub Gminy można tej czynności dokonać na szereg różnych sposobów. Pod żadnym pozorem nie można jednak gabarytami zasilać strumienia śmieci niesegregowanych. Do najpopularniejszych metody pozbywania się mebli zaliczyć możemy:

Pozbywamy się gabarytów, czyli gdzie wyrzucić stare meble ?

  • Dostarczenie śmieci do PSZOKpunkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych to miejsce, którego rolę omawialiśmy na niniejszym blogu wielokrotnie. O ile tego typu przybytek znajduje się w miejscu Państwa zamieszkania to z pewnością będzie najlepszym miejscem na pozbycie się starych mebli. Kłopotem dla większości z Państwa będzie w tym przypadku transport. Rzadko który PSZOK współpracuje z przedsiębiorcami, którzy będą mogli zorganizować dla Państwa przewiezienie starych gratów. Alternatywą pozostanie więc samodzielne poszukiwanie odpowiedniego Wykonawcy.
  • Zbiórki objazdowe – większość Gmin dąży do tego, aby w pełni zaspokoić oczekiwania swoich mieszkańców. W duchu tym organizowane są przeróżne zbiórki. Dają one okazję do pozbycia się starych mebli oraz sprzętu elektro. Warto wiedzieć, kiedy tego typu akcja odbywa się w Państwa rejonie. Niezbędną wiedzę można posiąść odwiedzając witrynę WWW swojego Urzędu lub instalując w telefonie odpowiednią aplikację w postaci „przypominajki”.
  • Akcje charytatywne – choć podług statystyk nasze społeczeństwo jest coraz bardziej zamożne to nadal można spotkać wśród nas osoby, które znajdują się w tzw. „potrzebie”. Dary w postaci mebli czy starego sprzętu RTV można im przekazać za pośrednictwem wielu akcji, które są organizowane w Internecie. Przed laty tego typu zbiórek organizował choćby Caritas. W mniejszych miejscowościach dobrym rozwiązaniem jest również odwiedzeni swojej parafii. Bardzo często bowiem o pomoc materialną ludzie zwracają się do księży. Jeśli jednak i ta metoda zawiedzie to można samodzielnie poszukać sposobności do stania się darczyńcą. Większość portali ogłoszeniowych przyjmuje anonse o darmowym zbyciu gabarytów nieodpłatnie.

Gdzie wyrzucić stare meble ?
Gdzie wyrzucić stare meble ?

Zobacz także: