Wynajmij
ogrodzenie
online
digitalizacja wywozu odpadow 400x350 - Digitalizacja wywozu odpadów
2021-08-30 Łukasz Kamiński

Digitalizacja wywozu odpadów to potrzeba wielu przedsiębiorców, dla których śmieci stanowią jeden z większych aspektów prowadzonej działalności.

Wszędzie tam, gdzie nieczystości mogą zakłócić działania produkcyjne, spowodować przepełnienia pojemników, czy też znacząco zawyżyć koszty wywozu rodzi się konieczność zapanowania nad strumieniem odpadów. Można to zrobić na kilka sposobów. W formie tradycyjnej odbywa się to poprzez zaangażowanie w ten proces pracowników. Tego typu podejście bywa jednak kosztowne, a i tak w całości nie porządkuje kwestii odpadowych. Personel administracyjny bez wyposażenia go w odpowiednie narzędzia nie do końca jest w stanie uzyskać zamierzony efekt. Na szczęście istnieją jednak takie narzędzia jak Waste24.net, które służą do komunikacji na linii przedsiębiorstwo – podmiot wywozowy. Nasz produkt składa się z oprogramowani Webowego oraz aplikacji mobilnej, które można wykorzystać do:

Digitalizacja wywozu odpadów – oprogramowanie Webowe i aplikacja mobilna

  • Zgłoszenia odbiorówdigitalizacja wywozu odpadów odbywa się za pomocą aplikacji mobilnej, która jest integralną częścią Waste24.net. Za jej pośrednictwem punkt należący do sieci flotowej bądź franczyzowej może zgłaszać potrzebę wywozu śmieci poprzez wszystkie osoby, które mają ją zainstalowaną w swoich smartfonach. Kierownik linii produkcyjnej, czy też pracownik stacji paliw mogą wysłać swoje zlecenia bezpośrednio do oprogramowania Webowego, które przekaże je do odpowiedniego Wykonawcy za pośrednictwem wiadomości mailowej. Obieg informacji jest w całości zautomatyzowany i skraca czas konieczny na reakcję w przypadku pilnej potrzeby opróżnienia zbiorników na nieczystości.
  • Automatyczne wystawianie kart w systemie BDOdigitalizacja wywozu odpadów byłaby połowiczna, gdyby nie fakt, że nasz system potrafi także wystawiać karty w systemie BDO. Odbywa się to „w tle” przez co nie ma konieczności, ręcznego wystawiania dokumentów i pamiętania o tym, aby do każdego zlecenia przypisany był odpowiedni dokument. Pozwala to na odciążenie personelu i daje mu większą przestrzeń na wykonywanie innych zadań.
  • Raportowanie i prowadzenie statystyk – Waste24.net posiada możliwość tworzenia raportów, które powstają na bazie rekordów utworzonych w systemie. Jeśli więc zaistnieje potrzeba wglądu w ilość zleceń, ich wartość, czy też zaplanować kolejne wywozy śmieci wiedza ta okaże się wprost nieoceniona. Dodatkowym atutem raportowania jest także możliwość wyciągania wniosków ze zgromadzonych danych. Efektywnie przeprowadzona analiza może wpłynąć na koszty wywozu śmieci i znacznie je zredukować.
  • Zbieranie potwierdzeń wywozu – bardzo często rozliczanie usługi wywozu odbywa się na podstawie zleceń, które wymagają podpisu odbiorcy. Także i ten obszar może być sprowadzony do płaszczyzny cyfrowej przy użyciu Waste24.net. Nasza aplikacja może zbierać potwierdzenia wywozu przy użyciu geolokalizacji. Tego typu ułatwienie pozwala obiektywnie stwierdzić, czy odbiór odpadów odbył się faktycznie tam, gdzie powinien.

 

Digitalizacja wywozu odpadów w firmach produkcyjnych i usługowych
Digitalizacja wywozu odpadów w firmach produkcyjnych i usługowych

 

Wszystkie przedsiębiorstwa zainteresowanie możliwościami jakie daje Waste24.net zapraszamy do bezpłatnego okresu testowego.