Wynajmij
ogrodzenie
online
dbanie o pojemnik na odpady 400x350 - Dbanie o pojemniki na odpady
2018-11-12 Łukasz Kamiński

Używany pojemnik na odpady to doskonały wybór dla każdego, kto chce posiadać najwyższej jakości kubeł w rozsądnej cenie. Chcąc cieszyć się nim przez długie lata, trzeba o niego odpowiednio zadbać. Źle używany i niepielęgnowany, szybciej się zużyje, powodując konieczność zakupu kolejnego.

W niniejszym poradniku przedstawimy Państwu jak należy troszczyć się o zakupiony u nas śmietnik. Zapewniamy, że po lekturze tego artykułu wzrośnie długość jego użytkowania. Do podstawowych zasad korzystania z używanych pojemników na odpady zaliczyć możemy:

Dbanie o pojemniki na odpady

  • Mycie pojemników – kosze, które nabędziecie Państwo przez nasz sklep są umyte i zdezynfekowane. W toku normalnego wyrzucania odpadów ich powierzchnia ulega jednak zabrudzeniu. Używane pojemniki na odpady trzeba zatem umyć używając do tego bieżącej wody, najlepiej pod ciśnieniem. Jeśli nie dysponujecie Państwo Karcherem, jego rolę może przejąć zwykły wąż ogrodowy. Doskonale do mycie pojemników nadają się środki zawierające chlor. Płyn do mycia ubikacji lub lizol, sprawią, że kubły będą nie tylko czyste, ale również zmieni się ich zapach. Trzeba pamiętać, żeby wyżej wymienionych zabiegów nie przeprowadzać, gdy na dworze panują temperatury ujemne. Wówczas bowiem zbiornik może pęknąć.
  • Niewrzucanie gorącego popiołu – wiele gospodarstw domowych opalanych jest drewnem lub węglem. Ze spalania wyżej wymienionych paliw powstaje popiół, który trzeba zagospodarować, a częściej po prostu wyrzucić do pojemnika. Oczywiście można to zrobić, trzeba jednak pamiętać, aby popiół wystygł. Wyrzucanie gorących pozostałości z pieca może sprawić, że Państwa kosz zapali się lub zwyczajnie stopi. Oczywistością jest, że lekkomyślne postępowanie z ogniem może w dalszej konsekwencji być przyczyna pożaru.
  • Niewrzucanie gruzu, płytek ceramicznych i cegieł – każdy z nas od czasu do czasu przeprowadza remont. Jego konsekwencją jest powstanie odpadów budowlanych. Trzeba pamiętać, że tego typu nieczystości nie należą do grupy śmieci komunalnych. Gruz czy inne nieczystości z prac remontowych powinny być zawiezione do PSZOKU lub gromadzone w kontenerach, podstawianych przez firmy wywozowe. Wrzucenie ciężkich odpadów do używanych pojemników, może skutkować oberwaniem się ich zaczepu.
Dbanie o pojemniki na odpady
Dbanie o pojemniki na odpady