Wynajmij
ogrodzenie
online
ogrodzenie placu budowy 400x350 - Czy trzeba ogrodzić plac budowy ?
2020-07-26 Łukasz Kamiński

 Wiele osób zastanawia się nad tym czy trzeba ogrodzić plac budowy. Tymczasem taki obowiązek wynika bezpośrednio z obowiązujących przepisów.

Mówi o tym wprost „Rozporządzanie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych”. Jego pełną treść można znaleźć w tym miejscu. Ale ogrodzenie terenu inwestycyjnego to nie tylko przykry obowiązek, ale i dowód na myślenie stricte zdroworozsądkowe. Aby na Państwa budowie zapanował porządek i harmonia jest ono wręcz niezbędne. Panele ażurowe bądź pełne wpływają bezpośrednio na takie kwestie jak:

Czy trzeba ogrodzić plac budowy ?

  • Bezpieczeństwo osób postronnych – mało jest takich terenów pod inwestycje, które leżałyby w dużym oddaleniu od ludzkich skupisk. Można wręcz zaryzykować, że w erze przeludnienia naszej planety ich znalezienie graniczy wręcz z niemożliwością. Wszędzie tam, gdzie mieszkają dorośli są i dzieci, a dla nich budowa to prawdziwe zagrożenie. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu słyszał o wypadku z udziałem małoletniego, który miał miejsce na terenie prac budowlanych. Nikomu zatem nie trzeba tłumaczyć, że brak ogrodzenia znacząco zwiększa ryzyko kontuzji, a nawet śmierci osób postronnych. Dla porządku zabezpieczenie terenu budowy powinno mieć minimum 1,5 metra wysokości.
  • Ochrona materiałów budowlanych – aby rozwiąż dylemat czy trzeba ogrodzić plac budowy warto poprzeć go argumentem dotyczącym bezpieczeństwa Państwa mienia. Cegły, pustaki, deski i inne materiały budowlane będą bezpieczniejsze o ile zasłoni się je przed okiem wszędobylskich złodziejaszków. Panele budowlane znacząco eliminują ryzyko okradzenia Państwa inwestycji i potrzeby kupowania wszystkiego na nowo. Dla porządku warto przypomnieć, że należy materiały budowlane należy składować minimum 0,7 metra od ogrodzenia.
  • Zabezpieczenie przed aktami wandalizmu – odpowiedź na pytanie czy trzeba ogrodzić plac budowy może być jeszcze bardziej dosadna, gdy weźmie się pod uwagę możliwe akty wandalizmu. Stare przysłowie powiada bowiem, że „czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal”. Warto wziąć to pod uwagę i sprawić, że ogrodzenie stanowić będzie naturalną barierę przed zniszczeniem mającego powstać obiektu. Panele ogrodzeniowe zdają się być i w tej sytuacji nieocenione.

 

Czy trzeba ogrodzić plac budowy ?
Czy trzeba ogrodzić plac budowy ?

 

Najlepsze ogrodzenia w korzystnej cenie zamówicie Państwo w naszym sklepie online.