Wynajmij
ogrodzenie
online

Co mają nam do przekazania pracownicy ekip wywozowych ?

pracownicy ekip wywozowych 400x350 - Co mają nam do przekazania pracownicy ekip wywozowych ?
2019-09-24 Łukasz Kamiński

Pracownicy ekip wywozowych mają nam do przekazania bardzo wiele cenny rad i informacji. Z racji tego, że raczej nie mamy okazji z nimi porozmawiać, postanowiliśmy wystąpić w ich imieniu.

To właśnie oni każdego dnia przemierzają nasze ulice i miejscowości i o wywozie odpadów wiedzą najwięcej. Aby lepiej zrozumieć problemy pracy ładowacza, warto do tematu podejść z większą wyrozumiałością. Unikniemy wtedy całego szeregu nieporozumień, a odbiór śmieci przebiegać będzie płynnej. Chcąc uprościć poprawić wzajemne interakcje warto:

Przesłanie pracowników ekip wywozowych

  • Udostępniać pojemniki w dniu wywozu – zwózka odpadów opiera swoje funkcjonowanie o harmonogram odbioru. Każdy z nas ma go do dyspozycji w formie pisemnej lub elektronicznej. Warto wiec go przestrzegać i udostępniać kubły przed planowanym terminem przybycia śmieciarki. To, że ekipa nie zaczeka na naszą interwencję w trakcie przyjazdu jest całkowicie normalne. Plan pracy poszczególnych brygad jest bowiem mocno napięty. Przeważnie muszą one opróżnić minimum 500 koszy dziennie.
  • Dbać o stan pojemnika – wielu mieszkańców ma pretensje dotyczące braku odbioru nieczystości. Tymczasem ich kubły nie nadają się do tego, aby tą czynność przeprowadzić prawidłowo. Poodrywane ranty, pęknięcia i brak zaczepów to tylko niektóre z kwestii, które mamy tutaj na myśli. Zużyty śmietnik warto wymienić na sprawny i taki, który spełnia normę PN:EN 840 (zapraszamy tutaj). Pod żadnym pozorem nie powinniśmy wywierać presji na ekipie wywozowej i zmuszać jej do zabierania śmieci luzem lub pojemnikach nie pasujących do ich pojazdu.
  • Zaopatrzyć brygadę w klucze do bram – problem zamkniętych podwórek czy pomieszczeń na śmietniki jest szczególnie widoczny w miastach. W kamienicach i na osiedlach dostęp do pojemników jest mocno ograniczony. Pracownicy pojazdów bezpylnych nie powinni czekać, aż ktoś umożliwi im dostęp do punktu gromadzenia nieczystości. W ten sposób skutecznie zatamują oni ruch i spowodują chaos komunikacyjny. Klucze czy piloty do bram najlepiej jest dostarczyć do biura firmy, która Państwa obsługuje. Trzeba pamiętać, że w erze selektywnej zbiórki nieczystości potrzebny będzie więcej niż jeden komplet.
Co mają nam do przekazania pracownicy ekip wywozowych ?
Co mają nam do przekazania pracownicy ekip wywozowych ?