Wynajmij
ogrodzenie
online
jak wybrac pojemnik na odpady 400x350 - Cechy dobrego pojemnika na odpady
2018-10-22 Łukasz Kamiński

Pojemnik na śmieci to wbrew pozorom bardzo ważny element wyposażenia każdego gospodarstwa domowego. To w nim składujemy rzeczy, które już się nam nie przydadzą. Warto zatem podejść do kwestii wyboru odpowiedniego kosza w sposób poważny. Nie każdy kubeł sprosta bowiem Państwa oczekiwaniom.

Nader często bywa, że nawet nowe pojemniki nie są takie jak być powinny. Kierując się naszym doświadczeniem pomożemy Państwu dokonać najwłaściwszego wyboru. Kosze na nieczystości można nabyć zarówno n a rynku pierwotnym jak i wtórnym. Abstrahując od decyzji, czy zbiornik ma być nowy, czy używany prześledźmy jakie cechy powinien mieć ten najwłaściwszy:

Cechy dobrego pojemnika na odpady

  • Wykonanie z tworzywa HDPE – każdy pojemnik na odpady podczas opróżniania narażony jest na szereg wstrząsów. Grzebień śmieciarki najpierw podnosi go do góry, następnie przechyla i otrząsa. Jeśli do dna przyklejone są śmieci, brygada może czynność tą powtarzać wielokrotnie. Kosz wykonany ze słabej jakości plastiku pęknie już po kilku pierwszych cyklach. Warto zwrócić na ten fakt uwagę przy wyborze odpowiedniego kubła na śmieci.
  • Odporność na warunki atmosferyczne – w naszym kraj raz jest bardzo gorąco, a kiedy indziej temperatura spada do – 30 stopni. Jeśli pojemnik na odpady jest zbyt cienki to z pewnością nie wytrzyma takiej amplitudy temperaturowej. Szukając kosza do przydomowego ogródka trzeba zdać się na wyroby doświadczonych producentów. Nie warto kupować pojemnika z Chin lub niewiadomego pochodzenia.
  • Odpowiedni kolor – od lipca 2018 roku obowiązuje każdego z nas rozporządzenie dotyczące koloru pojemników. Zbiorniki na tworzywa sztuczne i metale muszą być żółte, na papier niebieskie, od szkła zielone a do bio brązowe. Odpady zmieszane winny być przechowywane w koszach koloru czarnego lub zielonego. Nie powinno się zatem kupować koszy o innych barwach. Pojemniki różowe, pomarańczowe czy białe mogą dezorientować ekipy wywozowe. W wielu częściach kraju nie są one odbierane i wymagają wymiany na takie, które przewidział Ustawodawca.
Cechy najlepszych pojemników na odpady
Cechy najlepszych pojemników na odpady

Nasze pojemniki do odpadów, choć używane spełniają wszystkie wspomniane wcześniej kryteria. Z czystym sumieniem możemy więc zaprosić Państwa na zakupy.