Wynajmij
ogrodzenie
online
brak wywozki smieci 400x350 - Brak wywózki śmieci
2021-02-02 Łukasz Kamiński

Brak wywózki śmieci może być przyczyną wielu niepotrzebnych nerwów oraz frustracji. Nie ma się co dziwić, skoro zalegające odpady to nieciekawy widok, który może wywoływać obrzydzenie.

Wielu sytuacji da się jednak uniknąć i sprawić, aby przebiegał on płynnie. Zamiast jedynie oczekiwać, warto bowiem czasami wziąć sprawy w swoje ręce. Pomóc w tym może niniejszy artykuł, który dedykujemy szczególnie tym z Państwa, którzy mieszkają „daleko od szosy”. W większości sytuacji to właśnie Państwo cierpicie z powodu nieregularnych odbiorów nieczystości. Do dobrych sposobów, aby upłynnić wywózkę śmieci zaliczyć możemy:

Jak uniknąć braku wywózki śmieci ?

  • Wystawianie pojemników na odpadybrak wywóz śmieci może być spowodowany problemami z dojazdem do danej posesji. Zazwyczaj większość tego typu perturbacji ma miejsce w trakcie lub po opadach atmosferycznych. Pojazdy komunalne nie są wtedy w stanie dojechać do danego punktu i omijają go podczas swojej pracy. O ile odbiór śmieci ma miejsce co tydzień, nie jest to specjalnym problemem. Gorzej, gdy pojazdy komunalne odwiedzają nas rzadko, a nieczystości trzeba przetrzymać. Dobrym sposobem na uniknięcie takiej konieczności jest wystawienie koszy na śmieci do drogi i późniejsze wstawienie pojemników.
  • Poproszenie o przyjazd mniejszej śmieciarki – wiele przetargów na odbiór odpadów ma swojej specyfikacji konieczność posiadania przez przedsiębiorców mikro śmieciarek. Tego typu samochody mają mniejsze podwozie i dojadą wszędzie tam, gdzie typowy samochód osobowy. Jeśli brak wywózki śmieci powtarza się nagminnie warto poprosić firmę lub pracownika Urzędu Gminy o możliwość regularnego przyjeżdżania małego pojazdu, który będzie zabierać śmieci harmonogramowo. Warto zwrócić uwagę, że terminarz pracy śmieciarek o mniejszym rozmiarze może być inny od standardowych.
  • Zakup dodatkowego pojemnika na śmieci – czasami może się wydarzyć, że wywózka odpadów nie odbyła się z powodów incydentalnych. Powodem mogła być np. awaria samochodu lub też Państwa nieobecność. Jeśli np. dużo wyjeżdżacie Państwo i nie ma kto wystawić Waszych koszy to warto kupić dodatkowy pojemnik na nieczystości. Ułatwi on przechowanie śmieci do następnego cyklu harmonogramowego. Wszystkie zapobiegawcze osoby zapraszamy tym samym do naszego sklepu.

 

Widok z kabiny śmieciarki
Widok z kabiny śmieciarki na zaśnieżoną drogę